Skocz do zawartości

[Lekki kask z Mips] do 500zł - cross


Wissa

Rekomendowane odpowiedzi

Polecicie jakiś lekki kask z mips do 500zł? Kask ma być do rekreacyjnej, szosowej jazdy. Rozmiar L, głowa 60-61cm. Lekki czyli do 300-350gr.

Myślałem nad Specialized Chamonix ML, ale rozmiar to max 60cm i nie wiem, czy nie będzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kształtu głowy. Ja mam niby obwód typowo pod rozmiar "L" u większości producentów, a do tej pory na moją głowę pasowały tylko 4 kaski. :) Nawet któregoś Giro w wersji XL nie wcisnąłem. Pasował Giro Agilis MIPS, który kupiłem rok temu i używałem kilka miesięcy. W rozmiarze L (59-63) jest naprawdę duży, dla normalnej "dużej" głowy będzie aż za duży. :) No i chyba nie jest zbyt lekki, bo jak go teraz czasem założę na jakiś "rege-ride", to mam wrażenie, że mi głowę przeciąża. :D Na co dzień jeżdżę w ABUS AirBr.eaker, więc różnica jest spora i odczuwalna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż wspomnianego ABUSa erbrejkera, a potem jakiś "normalny" kask z MIPSem, to zobaczysz. :D
Oczywiście trochę podkoloryzowałem, ale posiadając dwa wyżej wspomniane kaski odczuwam różnicę w ich wadze. Głównie na początku, chwilę po założeniu, ale jednak.
Jeśli kask jest dopasowany, to czy waży 220, czy 380g - nie czuć go na głowie. Dochodzi kwestia przyzwyczajenia. Tak jak z okularami na nosie czy brodą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do sklepu i przymierzałem kaski. Najlepiej na moim dzbanie siedział wspominany przez TheJW Giro Agilis MIPS.

Podobało mi się w Agilis to, że głęboko siedział na głowie, inne kaski Giro przy nim to trochę mycki :)

Kask dopasowałem w sklepie i ..... zamówiłem w internetach. Wiem,  cebulactwo, ale k... różnica w cenie to 140zł !!! 480 vs 340zł. 
Dobra, 20-30 zł bym dał więcej za przymierzenie, ok, 50 zł więcej, ale nie 140zl !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...