Skocz do zawartości

[rama] Pęknięta rama kross a6 a7


Mieszko91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa wygląda następująco, zakupiłem rower marki Kross a6 w 2013 roku po roku użytkowania pękła rama. Zgłosiłem to do sklepu w którym go kupiłem, oni rower przyjęli i wysłali do producenta. Gwarancja na rower była 2 lata. Reklamacja została wtedy przyjęta i rama została wymieniona na nową a7 po konsultacji ze mną ponieważ mojego modelu już nie było. Nie mam pojęcia czy reklamacja była z tytułu gwarancji czy rękojmi. Wczoraj po dłuższej przerwie użytkowania roweru chciałem zawieść go do serwisu aby wyminieli zużyte podzespoły i przygotowali go do jazdy. Wtedy zauważyłem pęknięcie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednio. Wpisałem w wyszukiwarce "pęknięta rama kross" i z tego co widzę ja nie jestem pojedynczym przypadkiem, takich osób jest dziesiątki. Z tego co wyczytałem ramy produkowane w tamtych latach nagminnie pękły i to zazwyczaj w tym samym miejscu(tylni dolny widelec). I tu byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź czy jest jeszcze szansa po takim czasie jakoś to zareklamować, zgłosić? Widziałem gdzieś informacje, że gdyby przyjęli wtedy reklamację z rękojmi to jakaś szansa byłaby, ale podejrzewam że poszła ona z gwarancji. Nie mam pojęcia co mam robić. Podejrzewam, że nie ma szans żeby coś ugrać w sklepie/u producenta. Szukać nowej ramy czy może da rady jakoś to pospawać i wzmocnić? W serwisie za wymianę podzespołów które powinienem wymienić policzyli ok. 1000zl plus do tego rama, a więc zastanawiam się czy ma to teraz sens, może lepiej rozglądać się za nowym rowerem(na pewno nie kross) chodź bardzo jest mi to nie na rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz z tą gwarancją.

Wymiana części za 1000 zł? Mam wrażenie że Cie trochę w konia robią, chyba że masz naprawdę zajechany rower. Czy jednak chodzi o samą przekładkę?

Wrzuć zdjęcia.

Kross miał wtedy problem, od wielu lat już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, źle może to napisałem, nie chodzi o samą przekładkę, mam do wymiany przód tył mechanizm korbowy bo zębatki są już tak zjechane, łańcuch, klocki i gość w serwisie powiedział mi, że za to co trzeba wymienić plus regulacja wszystkiego wyjdzie ten tysiąc, ale jeszcze nie wiedzieliśmy o pękniętej ramie, zauważyłem to na następny dzień i roweru nie zawiozłem. Post z pękniętymi ramami widziałem masakra... 

Brakuje 2-3cm i pęknie całkowicie... 

img_20210630105146_IMG_20210630_164926_zmniejszamy_pl (1).jpg

img_20210630105312_IMG_20210630_165031_zmniejszamy_pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...