Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Quantum V4 vs Northtec Caledon DB DA


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebna mi jest rada. W sumie zdecydowany jestem już praktycznie na Lazaro z linku poniżej. Jednak w oko wpadł mi Northtec ( równiez link poniżej).

Jest sens dopłacać do Nortrhteca? Staram się nie przekraczać 2500 zł ale jeśli przyjmijmy rama w Northtecu jest może wytrzymalsza lub tez ma dłuższą gwarancje ( Nie znalazłem infa ile gwarancji posiada) to może dołożyłbym. Jak się te firmy mają z jakością względem siebie. Rower potrzebny mi ja wczoraj :D

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-męski-v4-2021_pid=356

czy 

https://artex-rowery.pl/strona-glowna/837-5854--northtec-caledon-db-da.html#/37-rozmiar_ramy-21/52-kolor-grey_blue

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stare. To przerzutka 592, jak kupowałem ją w 2015, to już miała trochę na karku.

Nie twierdzę że to jakiś leżak magazynowy, tylko że to nie jest wersja Deore na 2021 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Lazaro, otwieram stronę, a tam od razu kłamstwo. Shimano nie ma napędu 3x9 na 2021 rok. To jest stare Deore, gdzieś z okolicy 2010 roku.

T mocno źle, że 2010 roku? Jeśli to nie ma związku z jakimś zużyciem czy też zachowaniem się napędu to nie robi mi to różnicy :D

Godzinę temu, chudzinki napisał:

@Kozaq, nie wiem jak z ramą, może nawet mają od jednego producenta, ale postawiłbym na Lazaro ze względu na lepszy osprzęt. Chyba, że zależy Ci na szerszej oponie to Northec.

Chciałbym w większości jeździć raczej po utwardzonym gruncie ( jakieś leśne szlaki tez mogą się przytrafić ) stąd też raczej szersza opona chyba mi nie potrzebna. Bardziej mi chodziło o to czy któraś z podanych marek jest może bardziej korzystna, mocniejsza jeśli chodzi o użytkowanie. Ogółem chodzi mi o to, że rower chce kupić raz i ewentualnie z czasem  i rozwojem sytuacji coś modernizować ( jeśli zajdzie taka potrzeba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kozaq napisał:

Bardziej mi chodziło o to czy któraś z podanych marek jest może bardziej korzystna, mocniejsza jeśli chodzi o użytkowanie

W tym budżecie patrzy się przede wszystkim na stosunek cena/osprzęt. To nie są rowery do przyszłych (poważniejszych) modernizacji. Lazaro wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym budżecie patrzy się przede wszystkim na stosunek cena/osprzęt. To nie są rowery do przyszłych (poważniejszych) modernizacji. Lazaro wypada bardzo dobrze.

Modernizacji miałem na myśli dokupienia błotników (jeśli zaszła by tak potrzeba), wymiany przerzutek jeśli z czasem  zaczęłyby szwankować :D  Nic grubszego 😛 Pytam o takie rzeczy bo jako laik chcę kupić najkorzystniej ile się da w moim budżecie, stąd tego typu kwestie poruszyłem. Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam 

Dołączam się do pytania który rower wybrać LAZARO QUANTUM V4 MĘSKI czy CALEDON DB AL. Mam 172 cm wzrostu 85kg. Nie ma w okolicy sklepu z tymi rowerami więc nie mam możliwości jazdy próbnej. Z komentarzy w tej piłce cenowej wybrałem te dwa. Jazda głównie asfalt i ścieżki rowerowe. Do roweru będzie dołożony fotelik z tyłu. Raz w tygodniu wypad 30km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...