Skocz do zawartości

[linki] Najlżejsze Rowery.


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

W Paris-Rbaix używa się często innych ram np. Cervelo R3 zamiast Solois Carbon. Tyle tylko że i jedna i druga jest z karbonu. Używa się również innych kuł czy uchwytów na bidon. Większość firm nie zmienia ram tylko koła np. Colnago C 50 czy Pinarello. Jak co roku w tym wyścigu łamią się ramy i przewracają się kolarze przecież to piekła północy.

Co do lekkich rowerów to można na nich jeździć bezpiecznie przy odrobinie zdrowego rozsądku i mając odpowiednio gruby portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rowerek ja bym chętnie Go kupił tylko ciekawa cena zapewne jest.... :)

Test tego roweru jest w Niemieckim gazecie ''bike'' Data November 2005 strona www.bike-magazine.de tylko jest po niemiecku więc ja za wiele o Nim nie napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym sie bał na takim czymś jeździć.... Sztywność tego ustrojstwa pewnie jest zerowa, a ja lekki nie jestem. Moj XTC waży 10.3 i planuje małą wymiane niektórych cześci po sezonie, waga troche spadnie ale nie jest ona jedynym kryterium doboru części. Dla mnie takie lajtowanie sprzetu jest bez sensu, ludzie zapominają chyba o samej satysfakcji z jazdy gdzie rower jest tylko "narzędziem". Czytałem ostatnio forum light-bike, i niektore tematy mnie normalnie wgniotły w krzesło... Niektórzy sie uparli żeby koniecznie obniżyć funkcjonalność roweru kosztem wagi. Pytanie tylko po co to wszystko ? Czy nie wystarczy sama radość z jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HA HA HA dobrze się uśmiałem

 

ogólnie strasznie duża ilość bzdur Wiadomo ze rower jest rowerem pokazowym i pokazuje możliwości.

Ogólnie pozytywnie odebrałem wypowiedź Żbika (no poza frgmentam że Hainz waży mało :) 92 kg znam wielu lżejszych kolarzy ale zapewne to pomyłka w związku z hiszpańcem IAGO który waży 47 kg jest w hiszpańskiej czołówce i jeżdzi na alu srubach w mostku jest wariatem ale rower ma ok 6 kg (i sie na nim ściga jego rower waży 5886g ale iago ma tiuningowaną wage :D więc przymijmy że waży 6kg ) http://www.foromountainbike.com/viewtopic.php?t=2529 ale to taka mała dygresja)

 

wskazany scott schudł juz sporo co widac na light-bikes

BTW podejrzewam że lekka osoba nie narzekałby na jego sztywność ale to tylko teoretyczne wywody

 

Pozdrawiam

Janosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbik, ale ty ważysz 78 kg, a producent mówi o 85 kg :)

 

bidony tu nic nie zmieniają, bo cięzka osoba tez je bierze :)

 

I nie mówie, że od razu obręcz padnie, tylko że pewno jest bardziej podatna na rózne niespodzianki.

 

Już na logike biorąc, jezeli klienci oczekują rzeczy max lekkich, to firmy zjeżdżają z wagą w swych najlżejszych produktach jak tylko moga, do GRANIC ich wytrzymałości.

 

Inaczej mówiąc, gdyby dało sie je jeszcze odchudzić by były lżejsze TO by to zrobili ...

wiec wiele super lekkich rzeczy chcąc nie chca jest na tej granicy i to niezlaeznie od tego, że moga byc z lepszych materiałów.

Nawet po lepszej obróbce itd. można tego "lepszego" dać mniej, co znowu prowadzi do granicy wytrzymałosci, mimo ze z lepszego czegoś tam.

 

A najlepszym przykładem niech bedzie to, czy bali byście sie jechac na biku, który waży 3 kg, lub na obręczach o wadze 100 g i grubości ścianek dwóch puszek od coli.

Ja mimo zapewnien producenta itp. bał bym sie i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...