Skocz do zawartości

[linki] Najlżejsze Rowery.


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

wlasnie ktory jest najlzejszy :?: w kategorii hardtail i full...

musza byc to rowerki mtb z amorkiem oczywiscie kompletne, tak na szybko znalazlem te

rowerki >complete bikes

hardtail 7830g

full 8570g

i jedziem dalej- kto znajdzie cos lzejszego, dozwolona wszelka zmiana osprzetu ( oczywiscie bez szosowych akcesoriow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znalazłem kiedyś tą stronkę hardtail mnie specjalnie nie zdziwił, spodziewałem się czegoś w "okolicach" 6 kg, ale masa tych full'i na stronie (top 5) po prostu wymiata :shock:

 

W poprzednim poście napisałem "powodzenia" bo wątpie, żeby znalazło się coś lżejszego, bo byłoby pewnie właśnie na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

mozna wymienic :

-siodelko AX Ligtness SLS Limited edition (58g)>l 05' Phoenix tej samej firmy(48g) ewentualnie tune concorde (45,5g)

-sztyce Fly Carbon(172g) > Schmolke Carbon TLO (82g)

-mostek Extralite UltraStem UL2 110mm (96g) > Cinelli Quill adaptor (76g)

-zdjecie koszyka na bidon

 

pozatym mam ciekawostke apropo ramy Scott Team Issue jej realna waga to 1144g (wiec rower z 6673g wchodzi na 6738g)a nie 1079g proponuje wymiane na Schmolke Tlo Ti prawdziwa waga 1127g

 

to samo dotyczy kierownicy niby wazy 79g tymczasem waga realna samej kierownicy to 86g proponuje wymiane na 04' Schmolke Cross Country Carbon TLO ( 71g)

 

wiec rower wazy nie 6673g a 6728g

 

robiac te modyfikacje rower schudlby o 160g ( wzgledem wagi realnej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

tak se kombinuje i doszedlem do wniosku ze kolarki to kloce :!:

niby wszystkie czesci tam sa robione tak by maxymalnie zmniejszyc wage

 

wezmy taka Orbea Orca - uznana we francji za rower roku

ceny zaczynaja sie od 16749 zl sama rama 7200 zl, wszystko najwyzsza technologia rama wazy 1000g, osprzet to dura-ace oraz zeus, 99% tego roweru to karbon

560g waza razem sztyca kierownica i mostek a waga calego roweru to 7,45 KG :!:

 

to ponad kilogram wiecej od wspomnianego wczesniej scotta ktory ma v-brake,ciezsza rame oraz amorek

 

a tak pozatym to wkradla sie pomylka scott z tych linkow nie ma pedalow Crank Bros. Egg Beater Triple Ti tylko inne, nazwy nie pamietam :oops: ale uwaga scott schudl z 6673g do 6604g - gdyby mu jeszcze zabrac ten koszyk na bidon byloby juz ponizej 6kg :lol: prawie 1,5 kg lzejszy od orbea orca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea Orca - uznana we francji za rower roku

ceny zaczynaja sie od 16749 zl sama rama 7200 zl, wszystko najwyzsza technologia rama wazy 1000g

 

Dużo :lol:

 

Na mnie wrażenie zrobiła rama Scott'a - Scale - model MTB - waży 1115 :!: A kompletny rower mtb na tej ramie (bez pedałow) 8,95kg :shock: Tylko ta cena - 20000zł...

 

Tak wygląda:

 

scalelimited_black_3d.jpgscalelimited_black_frame.jpg

 

Cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma bika 7721 g r!!!!!!!! Włąsnei scotta Issue ale to jesze nic. NA wiosne bedzie 7420 !!!!!!!!! Jeden z lżejszych gorali o ile nie najlzejszy goral w polsce. AL ewszystk otam jest tak miekkie ze to skandal.) sztywności ... a p o2 gie koles wazy 63 kg wiec rower sie atk nei rozp&%&%% ale i tak koło ostatnio połamał ... a aj an wiosne chce zejsc do ok 9500 gr ...:-( ahhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zacytuje cos z pewnej gazety moze mnie nie zatluka :roll:

Jeszcze w tym sezonie 100g wydawalo sie byc wartoscia graniczna, ponizej ktorej siodlo poprostu istniec nie moglo. Oto jednak na jesiennych targach rownoczesnie zostaly zaprezentowane modele Tune i AX-Lightness, ktore waza mniej i to RAZEM :!:

AX-Lightness Phoenix w zaleznosci od wagi bikera wazy od 43g do 55g

Tune Speedneedle concord wazy az... 47g waga bikera max 90 kg

ceny to 365 euro i 290 euro :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wam takie lekkie rowery- kilogram mniej i kosztuje 2 razy wiecej. Do tego jest miekki. To nie dla mnie!!

 

To zależy. Niektóre elementy można wybrać lekkie, inne powinny być porządne i wytrzymałe. Piasty wziąłem NS Roller&Coaster, żeby się nie rozleciało ( LX się rozsypał :| ) hamulce to julia - 480g sztuka, i korba DH (z 3 blatami ofkors). Przesadzać nie trzeba - podejrzewam, że na 7kg biku poszaleć się nie da.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Po co wam takie lekkie rowery- kilogram mniej i kosztuje 2 razy wiecej. Do tego jest miekki. To nie dla mnie!!

 

czy ktos pisal ze to sklada :wink:

majac kase na 7kg mtb kupilbym dobre enduro albo FR :wink:

 

ale skoro ludziom sie chce maja na to kase i kazdy 1g zaoszczedzony w ich rowerku sprawia im przyjemnosc to czemu nie :?: :!: nie wiem jak wy ale ja bym sie przejechal z checia na takim rowerze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te rowery to w zasadzie szosowki na grubych oponach, z amortem i terenowo dobranymi przelozeniami. Ja wiem, ze stosujac drogie materialy mozna na masie zyskac, ale cudow nie ma- ten sprzet musi byc bardzo delikatny! W zasadzie balbym sie o siebie nie o sprzet w takim ukladzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te rowery to w zasadzie szosowki na grubych oponach, z amortem i terenowo dobranymi przelozeniami. Ja wiem, ze stosujac drogie materialy mozna na masie zyskac, ale cudow nie ma- ten sprzet musi byc bardzo delikatny! W zasadzie balbym sie o siebie nie o sprzet w takim ukladzie  :mrgreen:

 

Piszesz to apropo tego specializeda, czy jak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak bym wolłą tego Specializeda, w lepszej konfiguracji np. na przednim dwupółkowym Fox'ie. Modelu nie znam. Ten cytat Lookas to ja wiem z jakiej gazety, tej co ją drukują w Białymstoku. W redakcja bodażje we wrocławiu! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja i tak bym wolłą tego Specializeda,  w lepszej konfiguracji np. na przednim dwupółkowym Fox'ie. Modelu nie znam. Ten cytat Lookas to ja wiem z jakiej gazety, tej co ją drukują w Białymstoku. W redakcja bodażje we wrocławiu! :-)

 

tez bym wolal kupic ( gdybym mial kase )np wypasiona kone coiler czy tam stinky, jednak mimo wszystko chcialbym sie przejechac tym scottem, a co do redakcji to sie zgadza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...