Skocz do zawartości

[linki] Najlżejsze Rowery.


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

I tak oto rozmawiamy na temat najlzejszych rowerow :)

 

:lol:

 

Wracając do tematu ( :lol: ): co sądzicie o oponkach poniżej 450g, jak np:

 

-maxxis fly weight 330, maxxis medusa, irc seriac xc, conti explorer supersonic :?:

Jeździł ktoś na którejś z tych opon :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zjeździłem to lato na maxxis medusa. Przód i tył.

Opony są rewelacyjne. Grubość 1.55 jest odczuwalna od razu po ruszeniu rowerem. naprawdę te 0.4 cala czuć. A raczej ich brak. Rower sunie w terenie w sposób kapitalny. Oczywiście na asfalcie jeszcze szybciej. Opona posiada nietypowy bieżnik, ma tylko dwa rzędy klocków, jeden do góry, drugi skośnie, wydawałoby się że nie będzie miała czym "wżynać" się w glebę, jednak jest wprost przeciwnie. Świetnie się na niej jeździ, świetnie się przyspiesza. Jest zwrotna i boczne klocki pewnie trzymają na zakrętach.

1.55 cala ma swój minus - na zjazdach nie jest już tak pewna jak grubsza opona.

 

A teraz jedyna jej prawdziwa wada. Ściera się naprawde bardzo szybko na asfalcie. Słyszałem że tak jest ze wszystkimi maxxisami, nie wiem czy to prawda, ale medusy dotyczy to na pewno. Wiem że to opona do xc ale jakoś do tego lasu musze dojechać. A asfalt pożera ją tak samo jak ona pożera glebę w terenie. Pod koniec miałem opony juz tak starte że łapałem gumę raz na tydzień, bieżnik starł się tak że był niemal wklęsły.

 

Ale zgodnie z jej przeznaczeniem, jest to opona rewelacyjna, nie posiadająca wad (no, cena, ja kupowałem 71zł od sztuki, teraz są na allegro za 60). naprawdę bardzo polecam te opony, teraz mam opony 2. 1 i będzie mi się cieżko się przesiąść, ale planuję na lato znów założyć medusy. Oczywiście nowe. Polecam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...