Skocz do zawartości

[2500zł] cross


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,

Chciałbym zakupić rower crossowy w okolicy 2500 zł rama 19 cali.

Rowery które wpadły mi najbardziej w oko to :

Lazaro Quantum v4 
Vellberg Explorer 5.2     
Unibike Flash
Unibike Crossfire gts

Ale wiadomo jak jest w dostępnością - całkowity brak.

U mnie w mieście jest dostępna 

Merida Crossway 15-d, 20-d

Ewentualnie w internetach jest dostępny:

KROSS EVADO 4.0

Podpowiedzcie czy w cenie 2500 zł znajdę coś lepszego od Meridy Crossway 15-d,20-d ?

Ewentualnie wstrzymać się chociaż tutaj nie wiadomo kiedy będą dostępne w.w modele?

 

Co radzicie ?

Z góry dziękuje za każda podpowiedź

Napisano

Po co wrzucasz linki do dziesiątek bądź setek rowerów z ceneo.pl...? 

Wrzuć linki do stron producentów. Ktoś wczoraj bądź przedwczoraj pisał o zwiększeniu produkcji w Unibike - nie mam pojęcia czy to prawda, ale może warto dopytać i zapolować np. na Crossfire.

Napisano

Nawet nie zauważyłem, iż wstawiły się linki.

 

Chodzi o konkretnie o te modele:

Merida crossway 15-D

Merida crossway 20-D

 

Spróbuję się zorientować na temat Unibike. 

Bardziej skłonny byłbym właśnie do niego. 

Za meride pewnie się dopłaca do marki. 

 

Edit:

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie podzespolow 

Merida crossway 15-D vs Unibike Flash 

Który ma lepsze bebechy ( wiem że można porównać jednak nic nie mówią mi te nazwy modeli podzespolow - jestem kompletnym amatorem) 

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Mam pytanie i będę wdzięczny za pomoc. 

Z pół roku temu robiłem mały research odnośnie tego co warto do 2 klocków kupić i po krótkim przesiewaniu padło na Vellberga Explorera 5.2, którego oczywiście nie było dostępnego. 

Dziś Vellberg podrożał i zmienił podzespoły trochę (przede wszystkim z dwóch przerzutek Deore na Alivio RD-T4000 z tyłu i Altus FD-M370 z przodu) 

W linku znajduje się pełna specyfikacja. Brak mi trochę czasu na kolejny, zakrojony na szeroką skalę research, więc chciałem zapytać ekspertów, czy z tę kasę, to sięciągle opłaca i będę wdzięczny za opinię :) 

https://vellberg.pl/sklep/23646/

Napisano

Wielkie dzięki za info! 

Rozumiem, że jeśli coś by mi jednak do głowy strzeliło i bym się zaczął skłaniać w stronę, którejś z Twoich sugestii, to nie tracę na żadnym innym podzespole, kosztem lepszego amortyzatora? 

Napisano

Hmmm... Northec ma (teoretycznie) gorszą korbę i gorsze rozwiązanie w postaci klamkomanetek, no i napęd 3x8 co teraz zauważyłem. Zaletą jest więcej miejsca na szerszą oponę w razie potrzeby. Nie wiem jaka korba jest w Riverside. Ogólnie to porównywalne rowery. A ile ważysz? 

Jest jeszcze Unibike Flash - gorszy osprzęt, ale sprawdzone, mocne koła.

Napisano

Witam ponownie,

ja zdecydowałem się na zakup Northec-a DB DA.

Posiadam go już 3 miesiące i jestem bardzo zadowolony.

Zrobione już 1500 km i nie ma żadnego problemu.

Podpowiem jeszcze, iż dużo osób namawiało mnie na zakup roweru bez amorka.

Jeździłem ostatnio dwa tygodnie na rowerze bez amorka po ścieżkach rowerowych, wertepach i powiem jedno - kto ma problemy z kręgosłupem polecam jednak zakupić amorek.

Moi towarzysze którzy mają amorek, gdy jeździli po w.w trasach ze mną i nie mają problemów z kręgosłupem również docenili amorki w swoich maszynach.

Podsumowując:

To jest mój pierwszy rower po komuni ( 14 lat temu) także nie mam zbytnio pojecia o rowerach, ale sprawuje się mega dobrze napęd cichutki, zmiana przełożeń odbywa się na dotknięcie palca, hamulce żyleta, wygodna pozycja w jeździe.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...