Skocz do zawartości

[manetka/przerzutka] Problem ze zmienionym zakresem


jushchenkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki dość nietypowy problem zdaje się regulacyjny.
Otóż złapałem zajawkę poprzedniego lata i wróciłem do jeżdżenia ponieważ musiałem zacząć się ruszać, bo przy kompie już człowiek zastygł.
Wyciągnąłem z piwnicy i odkurzyłem mojego Unibike Crossfire'a z 2009 roku, ustawiłem sobie agresywniejszą pozycję i tak jeździłem. Jakoś miesiąc temu trudno mi powiedzieć w którym momencie, okazało się, że indeksowanie manetki nie pokrywa się z rzeczywistymi biegami na wolnobiegu. Czyli innymi słowy: zakres manetki 1-7 powinien odpowiadać 1- największa zębatka 7-najmniejsza zębatka. Natomiast u mnie na manetce 2 - największa, 7 - przedostatnia (6rz). Gdy próbuję wbić 1 na manetce nic się nie zmienia ponieważ ograniczyłem sobie to śrubami H/L. Zatem jeszcze raz: zakres 1-7 przesunął mi się na 0-6.

Na manetce - na wolnobiegu
1 - 1
2 - 1
3 - 2
4 - 3
5 - 4
6 - 5
7 - 6

Czy może ktoś zna rozwiązanie dla takiego problemu?

Unibike Crossfire 
Przerzutka Alivio 7rz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że musisz zluzować naciag linki. Instrukcje regulacji przerzutek znajdziesz w necie. Jeśli rower sporo stał, to sugerowałbym wymianę pancerza i linki. Może się zagiął, załamał i naciagnął linkę tak, że na 2 siedzi już pod najwiekszą zebatką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednio miałeś wszystkie biegi, to cos musiało się stać z linką lub pancerzem. Linka sama się nie skróciła, to raczej niemożliwe. Wyciagnąć się czy zluzować to mogłaby. Ale wtedy byś nie miał 1 biegu, a przy 6 i 7 na manetce łańcuch byłby na najmniejszej zębatce. Jeśli pancerze dobrze siedzą w gniazdach, linka prawidłowo siedzi w manetce, to ustaw manetke na 7, zluzuj linkę, żeby sprężyna przesunęła wózek pod 7 zebatkę i dokręć linkę. Baryłką doreguluj żeby kółko wózka było dokladnie pod zębatką. Jak nie rozpinasz łańcucha, to będziesz musiał zakręcić korbą, żeby łańcuch spadł na najmniejszą zębatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...