Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie trafiłeś kolego ale minister Antoni z tego śledztwa byłby z pewnością dumny :) Mam znajomych w tych sklepach więc wiem co tam się dzieje i w którą stronę to zmierza. Polecam lekturę na ich wallu FB.


Ok niech ci będzie. Ja mam znajomych w FBI i Nasa i się nie chwalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrował się aby napisać jeden post nt centrumrowerowego. Czyżby konkurencji się nudziło z powodu braku klientów ?  :thumbsup:

 

Raczej nie, ja w niedzielę zamawiałam parę rzeczy wysyłka miała się odbyć w ciągu 24h, dziś dostałam informację, że niektóre zamówienia będą opóźnione z powodu "wczorajszej awarii systemu", z kolei na stronce odnośnie informacji o zamówieniu mam status anulowane. Teraz się zastanawiam czy opóźnione czy anulowane jest to zamówienie, a kasa poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja bardzo polecam sklep internetowy Rowery Rolki Sprzedaż rowerów i rolek – części i serwis | Kraków –  asortyment bardzo dobrej jakości i duży wybór!

 

Nieśmiała reklama własnej działalności?  Bo ja wchodzę w kategorię koła i widzę kilka opon i dętek to jakoś nie widzę tego dużego wyboru  :thumbsup: Z resztą części/ rowerów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieśmiała reklama własnej działalności? Bo ja wchodzę w kategorię koła i widzę kilka opon i dętek to jakoś nie widzę tego dużego wyboru :thumbsup: Z resztą części/ rowerów to samo.


Ale zapewne mają produkty od ręki nie jak centrumrowerowe i rowertour gdzie sprzedają towar którego nie mają na magazynie. Dlatego później się długo czeka lub w ogóle piszą że nie zrealizują zamówienia bo brak towaru u dostawcy. Co z tego że mają największy wybór jak nie mają towaru na półce. Wystarczy poczytać negatywne komentarze na allegro z obu tych sklepów które tylko to potwierdzają:


Centrumrowerowe

Rowertour

 
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do dostepnosci towaru w rowertour.com.

spotkalo mnie to w tym tygodniu. Kupwalem.... skarpety rogelli. 

I ciekawy przypadek, po oplaceniu okazalo sie ze maja klameczki r550, zapytalem czy moge doplacic. Odpowiedz jednego z obskugujacych byla ze juz nie tj moge se kupic i zaplacic za wysylke jak za nowa paczke....ALE nie mieli skarpet ktore kupilem i drugi z nich rownolegle pisal, co mozemy zrobic z tym zamowieniem . Napisalem ze ok moga mi dac inne czarne skarpety ale chce jeszcze klameczki...i u niego sie dało. Takze co niektorzy maja tam wywalone. :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły nareszcie, drugi raz po reklamacji, moje opony od "centrumrowerowe". Znów byl problem z wysylka, pani powiedziala, ze nie ejst w stanie stwierdzic czy magazyn wyslal opony czy n ie (balagan!), ale byla bardzo mila i dazyla do naprawienia sytuacji. Umowilismy sie, ze skoro czekalem jakies 33 dni to te kilka dni nie zrobi juz roznicy. Dotarly. Co wiecej, sa ok - nareszcie (po 1 komplecie Smart Sam i 1 komplecie Mezcal), mam rowne, nie zwichrowane opony - czyli jednak w sklepach rowerowych (m.in. BikeBoys Bydgoszcz) y opowiadaja, ze opona terenowa to jest opona terenowa i nie bedzie rowna - to Schwalbe robi takie krzywe szroty (wszystkie ktore ogladalem w sklepach, zalozone na rowery, byly krzywe...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrumrowerowe.pl

 

NEGATYWNA

 

Sklep sprzedaje towar gatunku B.
Porażki z centrumrowerowym ciąg dalszy. Po 36 dniach udało się dostać opony. Niestety, znowu są krzywe - zdeformowane, pomimo prostej obręczy i idealnie równego ułożenia wzdłuż rantu, po zakręceniu widać jak opona sobie "chodzi" na boki. Ma-sa-kra. Tym razem (2gi komplet od tego sklepu...) o tyle dobrze, że cały rower nie lata i da się jeździć. Nie mam siły, zostawiłem te opony.

Ale to nie koniec! W międzyczasie (nie uczę się na błędach to mam za swoje!) zamówiłem u nich obręcz DT Swiss 535 i piastę Novatec F062SB. Piasta jest krzywa, nie kręci się równo wokół własnej osi - wada fabryczna! Sklep w ogóle nie sprawdza co sprzedaje, albo celowo sprzedaje towar gatunku B. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrumrowerowe.pl

 

NEGATYWNA

 

POTWIERDZAM - sklep "Centrum rowerowe" zszedł na psy!!!. Odkąd zmienił się właściciel obsługa jest tragiczna. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na emaile, konsultanci kłamią w żywe oczy. Na zamówiony towar czeka się tygodnie. Ja już więcej u nich nic nie kupię. NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrumrowerowe.pl / cyklotur.com


 


NEGATYWNA


 


Zamówiłem rower i kilka gratów. Przy kompletowaniu zamówienia zauważyłem niezgodność z opisem dla chwytów Kross Ultra Foam. Do wyboru była tylko wersja czarna i taką też byłem zainteresowany. Po dodaniu ich do koszyka widniały jako: 


 


Chwyty Ultra Foam białe


  • Rozmiar/Cecha 127mm
  • Kolor czarny
  •  

Napisałem maila do nich żeby napisali jakie w końcu są te chwyty i dostałem odpowiedź, że mają tylko czarne, więc zamówiłem.


Otwieram paczkę i nie wierzę - wysłali białe.  :verymad:  


Minęły dwa dni i nie dostałem odpowiedzi na pytanie jak zamierzają rozwiązać problem.


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, sklep centrumrowerowe odebrał telefon (a jest sobota - tu wielki plus!) Pani z którą rozmawiałem, wykazała się zrozumieniem i pojawiła się szansa takiego załatwienia sprawy, żebym nie był stratny (ale czasu i nerwów mi nikt nie odda). W poniedziałek będę wiedział, co dalej to z pewnością tu napiszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

centrumrowerowe.pl / cyklotur.com

 

NEGATYWNA

 

Zamówiłem rower i kilka gratów. Przy kompletowaniu zamówienia zauważyłem niezgodność z opisem dla chwytów Kross Ultra Foam. Do wyboru była tylko wersja czarna i taką też byłem zainteresowany. Po dodaniu ich do koszyka widniały jako: 

 

Chwyty Ultra Foam białe

  • Rozmiar/Cecha 127mm
  • Kolor czarny
  •  

Napisałem maila do nich żeby napisali jakie w końcu są te chwyty i dostałem odpowiedź, że mają tylko czarne, więc zamówiłem.

Otwieram paczkę i nie wierzę - wysłali białe.  :verymad:  

Minęły dwa dni i nie dostałem odpowiedzi na pytanie jak zamierzają rozwiązać problem.

 

 

Aktualizacja oceny:

 

- Pozytywna z "-"

 

Po zgłoszeniu problemu zaproponowano mi wymianę na inne, które akurat mnie nie interesowały. Wspomniałem o chwytach Ritchey WCS Ergo jako jedyne w ich ofercie mnie interesujące, ale też dwukrotnie droższe bo 39.99zł. Dodałem, że są poza moim budżetem i mogę poczekać na model w odpowiednim kolorze,  który pierwotnie zamówiłem lub robię zwrot. Zaproponowano mi wymianę na Ritchey Ergo bez dopłaty i dzisiaj właśnie odebrałem paczkę z chwytami. 

 

Minus za to, że oferta sklepu nadal ma błąd w opisie i nie tylko ja mogę mieć ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...