Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Sklep rowerowy       Elhand z Tarnowskie Góry

Alegrowicz              ELHAND_TG

opinia:     negatywna

Wystawił rower ROMET RAMBLER 650 FS 1.0 za cenę 4125,00. Zero negatywnych komentarzy, 4 neutralne i 620 pozytywnych. Zainteresowałem się ofertą i po kontakcie ze sprzedającym zdecydowałem się na zakup. Zakupu dokonałem poprzez raty w Pay-u i wybrałem odbiór osobisty gdyż do sprzedającego miałem 76km. Pomyślałem zobaczę rower, wyregulują amortyzatory i inne a ja w tym czasie potwierdzę umowę pożyczki i szczęśliwy wrócę do domu. Nic bardziej mylnego na miejscu zastałem rower, który w ogóle nie spełniał warunku STAN: nowy. Rower wyglądał na pierwszy rzut oka na używany a po bliższych oględzinach zauważyłem; poodzierane zębatki przednie, brudny łańcuch i kółeczka przerzutki tylniej , otarte ramie przy pedale, zabrudzony przedni amortyzator w trudno dostępnych miejscach, przetarcia na szwach siodełka w jego przedniej bocznej części, poodzierana rura sidełka świadcząca o częstej zmianie pozycji no i najciekawsze dampler, przy pierwszym dotknięciu  wyraźnie tłusty od oleju tłok. Po jego wytarciu do sucha przy każdym wciśnięciu tłoka widoczny wyraźny zaciek oleju tworzący pierścień na końcu skoku. Sprzedający ze sklepu oraz z działu allegro zgodnie twierdzili, że ewentualne ślady użytkowania powstały podczas testowania roweru na terenie sklepu. Po rozmowie tel. Z szefem zaproponowano zniżkę do 4000,00. Zrobiłem zdjęcia i podziękowałem. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że jest to rower skradziony ze sklepu o którym mowa na facebookowym profilu sklepu, a który odnalazł się w cudowny sposób u byłego pracownika po kilku tygodniach użytkowania. Napisałem maila z informacją, że ubolewam nad stanem rzeczy i zamierzam wystawić komentarz negatywny, w odpowiedzi dostałem informację, że szef po zobaczeniu roweru zdecydował się obniżyć cenę do 3800,00 a jeżeli mi to nie odpowiada to muszę ponieść koszty prowizji allegro. Zadzwoniłem i zostałem niemiło potraktowany przez sprzedającego, który poinformował mnie że rower był nowy i ja go nie chcę kupić więc muszę zapłacić prowizję allegro. Później zadzwonił szef firmy ELHAND, który zaproponował cenę 3600,00 i zapewniał, że nie wiedział o stanie faktycznym roweru. Odmówiłem jakiejkolwiek współpracy i zakończyłem rozmowę.

Nie polecam tego allegrowicza i pomimo tych wszystkich pozytywnych komentarzy okazał się oszustem, który do końca ukrywał prawdę o historii tego roweru.

 

Kilka fotek  ze stanu jaki zastałem

post-179942-0-39655900-1426027968_thumb.jpg

post-179942-0-23096600-1426028451_thumb.jpg

post-179942-0-49618500-1426028504_thumb.jpg

post-179942-0-63240900-1426028569_thumb.jpg

Edytowane przez debario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyklomania - pozytyw

 

Szybka wysyłka, wszystko się zgadzało, na doradztwo też można liczyć w razie zapytań o jakiś sprzęt. 

Na plus i uwagę zasługują spory asortyment i dobre ceny.

 

centrumrowerowe.pl - pozytyw

 

Wszystko w terminie, zgodnie z informacjami o dostępności towarów na stronie.

Zamówienie kompletne, dobrze zapakowane, kontakt mailowy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://centrumrowerowe.pl - pozytyw. Szybka wysyłka, "towar dostępny" to towar dostępny, a po kontakcie mailowym nawet "towar jeszcze niedostępny" to towar dostępny ;) Do tego możliwość negocjacji cen i rozsądne rekompensaty, jak coś pójdzie nie tak... Nie ukrywam, lubię u nich robić zakupy ;)

 

http://www.bikecenter.pl/ - pozytyw (na razie :P). Kupiłem u nich hamulce. Przesyłka przyszła momentalnie. Na kontakt też nie mogłem narzekać, aż do teraz. Zgłosiłem im wadę fabryczną tylnych szczęk, odpowiedzieli w normie, czyli w parę godzin roboczych. Później przesłałem film, gdzie dokładnie widać w czym problem i... kontakt się urwał. A pogoda taka, że aż się prosi o testy nowych zabawek  :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś piątek trzeci tydzień kończy się a ja jak nie mam tego co zamówiłem tak nie mam.

Mimo z ich strony zapewnień że wysyłają następnego dnia. Solidnie zapracowali na negatywa na allegro

 

CentrumRowerowe.pl - Nie Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją partnerką zamawialiśmy ostatnio sobie po rowerze trekkingowym ze sklepu online -domenasportowa.pl. Tu mają bardzo dużo modeli dla dorosłych, dzieci, amatorów, ale też zawodowców. Z trekkingowych to wybraliśmy sobie Grand Brewa. Bardzo porządny sprzęt w rozsądnej cenie – tysiąc złotych z groszami. Dostawę zrobili free, nie trzeba było długo czekać, rowery dostarczyli praktycznie od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikecenter.pl/ - pozytyw (na razie :P). Kupiłem u nich hamulce. Przesyłka przyszła momentalnie. Na kontakt też nie mogłem narzekać, aż do teraz. Zgłosiłem im wadę fabryczną tylnych szczęk, odpowiedzieli w normie, czyli w parę godzin roboczych. Później przesłałem film, gdzie dokładnie widać w czym problem i... kontakt się urwał. A pogoda taka, że aż się prosi o testy nowych zabawek  :verymad:

Dobra, mam dość. Ocena jednak neutralna, ale WYŁĄCZNIE za szybką przesyłkę (ciekawe, czy dlatego, że pobraniową?). Inaczej byłby negatyw. Od wspomnianego filmu każda wymiana maili to minimum 5-6 dni. W końcu poradziłem sobie sam i nie będę musiał odsyłać sprzętu. I dobrze, bo z takim podejściem trwało by to pewnie ze dwa miesiące  :verymad: Zdecydowanie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

planetx.co.uk - negatyw przysłali mi zamówione rękawiczki w kolorze niebieskim z wadą (jedna jest wyblakła).


To co oni ostatnio wyrabiają zakrawa o totalną żenadę. Powinienem tu przynajmniej ze 3 negatywy wystawić.

Kiedyś tak nie było, a teraz nawet swoich pomyłek nie potrafią właściwie naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...