Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sklep: rowerowy.com

Ocena: mega negatyw

 

Wczoraj dokonałem zakupu sprzętu, przy którym widniał status: "dostępny - gotowy do wysyłki". Po potwierdzeniu zamówienia otrzymałem notkę od sklepu, że "Obecnie Państwa zamówienie jest przygotowywane do wysyłki (pracownicy magazynu sprawdzają realny stan magazynowy)".

Dziś wysłałem do nich zapytanie co z moim zamówieniem i dlaczego sprawdzając "realny stan magazynowy" skoro na stronie w dalszym ciągu sprzęt jest dostępny. W odpowiedzi otrzymałem informację, że "Niestety w chwili obecnej produkt jest niedostępny u dystrybutora. Prosimy o wybranie innego produktu z naszej oferty."

Wysłałem prośbę zwrotu pieniędzy i rzekoma przelew dziś wyszedł.

 

Podsumowując: jeśli chcesz stracić kilka dni sezonu rowerowy.com jest idealnym do tego sklepem. "Sprzedają" części których nie mają i bezczelnie proponują żeby wybrać sobie coś innego.

 

 

 

Aktualizacja:

Pieniądze zostały mi zwrócone. Po poinformowaniu sklepu o wystawieniu opinii na tym forum, otrzymałem wiadomość z przeprosinami i zaproponowano mi rabat na zakupy w wys. 12%

Zatem ogromny minus za stracony czas. Zbyt długo trwało sprawdzenie stanu magazynowego, a ostateczna informacja o braku zamówionego przeze mnie towaru dotarła do mnie dopiero po moim zapytaniu.

Duży plus za rehabilitację i przeprosiny. Błędy zdarzają się każdemu.

 

Zmieniam ocenę na: neutralna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: centrumrowerowe.pl

Ocena: pozytywna/neutralna

 

Zamówienie zrealizowane w terminie, ale żeby w tak dużym i szanowanym się sklepie czekać na manetki Deore 7 dni to lekka przesada. To tak jakby w sklepie spożywczym zamawiać chleb na indywidualne zamówienie bo muszą go sprawdzić z piekarni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: centrumrowerowe.pl

 

Ocena: negatywna

 

 

Wieczorem 1.06 kupiłem kasetę i klocki hamulcowe (termin dostępności 1-3 dni). Jak zawsze od razu wykonałem przelew.

7.06 moje zamówienie nadal nie zmieniło statusu. Zacząłem do nich pisać, ale bez skutku - skrzynka zapchana. To samo telefon -ciągle zajęte.

8.06 udało mi się dodzwonić, podałem nr zamówienia i faktycznie status się nie zmieniał.

Kazali mi przesłać potwierdzenie przelewu jakby sami nie mogli odnaleźć wpływu na koncie - uważam, że sami to powinni zweryfikować.

Wracam wieczorem do domu i co? @@@#$@ skrzynka zapchana! Następnego dnia próba dodzwonienia i fiasko! Szału można dostać.

10.06 w końcu dostali potwierdzenie przelewu i napisali, że sytuacja została wyjaśniona. Zero przeprosin czy czegokolwiek.

Wysłałem maila, że do mnie nie dotarły żadne wyjaśnienia, i chyba już nie dotrą... 

 

Nigdy wcześniej nie miałem u nich problemów.

Teraz mam mieszane uczucia czy zamawiać, ryzykować i prosić o swoje, a może wszystko będzie jak wcześniej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: PPHU ACTIVA Tadeusz Bartoszek / http://rower.com.pl

ocena: zdecydowanie negatyw

 

wybaczcie za długą historię, ale może komuś się przyda:

 

Po zakupie roweru focus black forest 3.0 i zrobieniu ~50km skontaktowałem się z obsługą sklepu gdyż zauważyłem dziwny dźwięk wydobywający się z okolic kasety - video dla weryfikacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OqtOrO3Uj6A&feature=youtu.be

otrzymałem odpowiedź:
"Witam!

Prawdopodobnie jest to z bębenka. Najlepiej jakby Pan zdemontował to koło i spakował, to wyślemy po nie kuriera i w trybie pilnym po naprawie odeślemy.

Pozdrawiam!"

Więc spakowałem koło i odesłałem: do w ogóleądu tracking

 

https://tracktrace.dpd.com.pl/parcelDetails?p1=0000002127734T&ID_kat=3&ID=33&Mark=18

Jak wyraźnie widać koło dotarło do serwisu dnia 8.06 i od tamtej pory zaczęły się schody.

Dnia 10.06 odpowiedź z serwisu - "Witam! Robimy."

Dzwonię dnia 13.06
serwisant: nie ma ma wady
klient: film Pan widział przesłany przeze mnie ?
serwisant: no tak, ale nie stwierdzamy wady, to się nie będzie pogarszać
klient: ale jak rower był nowy to była cisza a po 50 km coś się dzieje - stwierdził pan prawdopodobnie uszkodzony bębenek...
serwisant: albo odeślemy nie naprawione albo do producenta
klient: ile to potrwa ?
serwisant: jak najszybciej się da
klient: proszę wysyłać i jak najpilniej odesłać dobre koło

następnie napisałem e-mail, że proszę o naprawianone lub nowe koło a producent niech robi sobie z nim co chce lub sklep się dogaduje z producentem.

dzień po dniu przynajmniej 1 e-mail słany do serwisu ze względu na brak informacji.

Dnia 17.06: "Dzisiaj będę miał decyzję od producenta.

Pozdrawiam!"

Oczywiście brak po weekendzie jakiegokolwiek info, dalsze e-mail'e z mojej strony nie skutkują.

Dnia 23.06: "Witam!

Przykro mi, jednak dalej nie mam żadnej wiadomości.

--
Pozdrawiam!

Zenon xxxx-Activa Ruda Śląska
tel. 50x 42x 04x"

Czyli już ponad 2 tygodnie nikt nie raczy naprawić i odesłać mojego koła do roweru pomimo zapewnień naprawy w trybie pilnym.

poziom obsługi klienta jest żałosny i przestrzegam każdego przed jakąkolwiek reklamacją w tym sklepie / serwisie !!!

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do opisanych powyżej faktów - mogę stracić czas i zrobić print screen'y e-mail'i.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sklep: PPHU ACTIVA Tadeusz Bartoszek / http://rower.com.pl

ocena: zdecydowanie negatyw

 

wybaczcie za długą historię, ale może komuś się przyda:

 

Po zakupie roweru focus black forest 3.0 i zrobieniu ~50km skontaktowałem się z obsługą sklepu gdyż zauważyłem dziwny dźwięk wydobywający się z okolic kasety - video dla weryfikacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OqtOrO3Uj6A&feature=youtu.be

otrzymałem odpowiedź:

"Witam!

Prawdopodobnie jest to z bębenka. Najlepiej jakby Pan zdemontował to koło i spakował, to wyślemy po nie kuriera i w trybie pilnym po naprawie odeślemy.

Pozdrawiam!"

Więc spakowałem koło i odesłałem: do w ogóleądu tracking

 

https://tracktrace.dpd.com.pl/parcelDetails?p1=0000002127734T&ID_kat=3&ID=33&Mark=18

Jak wyraźnie widać koło dotarło do serwisu dnia 8.06 i od tamtej pory zaczęły się schody.

Dnia 10.06 odpowiedź z serwisu - "Witam! Robimy."

Dzwonię dnia 13.06

serwisant: nie ma ma wady

klient: film Pan widział przesłany przeze mnie ?

serwisant: no tak, ale nie stwierdzamy wady, to się nie będzie pogarszać

klient: ale jak rower był nowy to była cisza a po 50 km coś się dzieje - stwierdził pan prawdopodobnie uszkodzony bębenek...

serwisant: albo odeślemy nie naprawione albo do producenta

klient: ile to potrwa ?

serwisant: jak najszybciej się da

klient: proszę wysyłać i jak najpilniej odesłać dobre koło

następnie napisałem e-mail, że proszę o naprawianone lub nowe koło a producent niech robi sobie z nim co chce lub sklep się dogaduje z producentem.

dzień po dniu przynajmniej 1 e-mail słany do serwisu ze względu na brak informacji.

Dnia 17.06: "Dzisiaj będę miał decyzję od producenta.

Pozdrawiam!"

Oczywiście brak po weekendzie jakiegokolwiek info, dalsze e-mail'e z mojej strony nie skutkują.

Dnia 23.06: "Witam!

Przykro mi, jednak dalej nie mam żadnej wiadomości.

--

Pozdrawiam!

Zenon xxxx-Activa Ruda Śląska

tel. 50x 42x 04x"

Czyli już ponad 2 tygodnie nikt nie raczy naprawić i odesłać mojego koła do roweru pomimo zapewnień naprawy w trybie pilnym.

poziom obsługi klienta jest żałosny i przestrzegam każdego przed jakąkolwiek reklamacją w tym sklepie / serwisie !!!

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do opisanych powyżej faktów - mogę stracić czas i zrobić print screen'y e-mail'i.

No to witam w klubie,w zeszłym tygodniu poslalem koło z piasta planetarna alfine,koło wróciło w piątek,niby wszystko ok,a miało byc wymienione na nowe,dodam ze rower był jesienia caly w tym serwisie,był przetrzymywany pare miesięcy,poprostu zapomniano o nim, po zrobieniu szumu,paru nastraszeniach tzn juz podejmowałem kroki prawne(przyjaciółka radca prawnym juz chciała całe działa wyjmować ale....) ,znów dałem sie zaczarować i rower został mi odesłany niby zrobiony a ze była zima był w pudle do zeszłego tygodnia kiedy to sie okazało ze nic nie zrobiono!!!Jutro zaczynam wojnę na nowo ale ja juz oddaje sprawe w ręce "mojego" prawnika,mam świadków na to jak wyjmowałam i nic przy nim nie było majstrowanie,zarządami odstąpienia od umowy!!!Sklep omijać jak diabeł święconej wody!!!Moja rodzinka w Rudzie śląskiej ma zrobic pocztą panteflową swoje!!!! Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje możesz mieć do siebie. Gdy rower wraca z serwisu, to należy od razu sprawdzić czy zrobiono z nim, to co miało być zrobione. "Twój" prawnik nic nie zrobi, bo ustawowo masz czas na złożenie reklamacji od wykonanej/niewykonanej usługi. Możesz wskazywać świadków, tak samo mogą zrobić oni i wskazać kilka osób, które widziały jak do kartonu był ładowany sprawny rower.

Nie mam zamiaru oceniać sklepu ani kto ma w tym rację, ale Twoje roszczeniowe podejście jest nie na miejscu bo sam zaniedbałeś sprawę. To, że była zima i nie jeździłeś w tym czasie rowerem jest żadnym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie jest ok,ja sie nie znam na regulowaniu czy tez serwisowaniu roweru z piastą planetarną a rower był posłany w celu wyregulowania owego napędu czy tez usunięciu usterki,to serwis zaproponował mi wymianę koła!!!Wcześniej broniłem tego sklepu na innych forach,ja wcale nie zażądałem wymiany na nowe koło,przeczytaj co napisałem"rower był w serwisie parę miesięcy"czyli mam rozumieć ze kilku miesięczny pobyt w serwisie jest standardem!??zapewniono mnie ze rower jest przeserwisowany i wszystko wyregulowane,niestety tak sie nie stało,rower wyjąłem z pudła dopiero 2 tygodnie temu,po przesłaniu z serwisu i zapewnieniu ze wszystko jest juz zrobione i rower przeserwisowany czekał na odpowiednia chwile czyli na sezon rowerowy,poprostu zaufałem !Fakt kontakt z serwisem czy tez sklepem zawsze był na dobrym poziomie,miła obsługa klienta,rzeczowy kierownik sklepu,wspomniany powyżej pan Zenon miły i kontaktowy,no ale jest ale ,bo same słowa nie załatwiają sprawy,przetrzymywanie w serwisie pare miesięcy roweru nie świadczy dobrze o sklepie.Sklep wybrałem ze względu na dobra opinie mojej rodziny ktora mieszka w Rudzie i kupiła juz tam wiele rowerow.Wracąc do sprawy wyglada na to ze nikt do niego nie zaglądał wcześniej,dodam ze rower ma przejechane od nowości moze 600km,rower jest wykorzystywany jedynie w celach rekreacyjnych,krótkie przejażdżki pomparku czy tez po przysłowiowe bułki do sklepu a moze raczej miał pełnić takie zadanie.Jednak telefon dzisiejszy mnie mile zaskoczył i moze sprawa pojdzie we właściwym kierunku,jeśli tak się stanie na pewno i ja zmienię zdanie o sklepie i wyrażę tutaj moją już zmienioną opinie(wcześniej miałem dobrą opinie o sklepie).

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT Bike.pl  opinia Pozytywna

Szybka dostawa i bez żadnych problemów

 

Centrum Rowerowe opinia Negatywna oczekiwałem 4 dni na powiadomienie że nie posiadają zamówionego towaru

 

Rower tour com  opinia Negatywna  po ok 10 dniach od złożenia zamówienia dostałem telefon że towar który zamówiłem nie jest dostępny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Pieniądze zostały mi zwrócone. Po poinformowaniu sklepu o wystawieniu opinii na tym forum, otrzymałem wiadomość z przeprosinami i zaproponowano mi rabat na zakupy w wys. 12%

Zatem ogromny minus za stracony czas. Zbyt długo trwało sprawdzenie stanu magazynowego, a ostateczna informacja o braku zamówionego przeze mnie towaru dotarła do mnie dopiero po moim zapytaniu.

Duży plus za rehabilitację i przeprosiny. Błędy zdarzają się każdemu.

 

Zmieniam ocenę na: neutralna

 

Sklep: rowerowy.com

Ocena: neutralna ze wskazaniem na negatywną

 

Niestety ponownie zawiodłem się na tym sklepie. Sytuacja bardzo podobna do poprzedniej. Zakupiłem dwa łożyska sterów, zapłaciłem bezpośrednio po zakupie, po czym otrzymałem wiadomość, że mają tylko jedno łożysko na magazynie, a drugie zamówią co może potrwać 2-5 dni. Podczas zamawiania status łożysk był "dostępny - gotowy do wysyłki", jednak na wysyłkę dwóch sztuk czekałem pięć dni roboczych.

Jeśli chcecie coś u nich kupować, to radzę upewnić się czy faktycznie mają to, co chcecie kupić i w takiej ilości jaką chcecie. Sklep dobrze zaopatrzony, jednak tylko pozornie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: www.msport.com.pl


ocena: pozytywna


 


Przedstawicielem tego sklepu na naszym forum jest kolega MarcinGoluch.


Po długich poszukiwaniach odpowiedniej oferty na budżetowy rower do 2000zł otrzymałem dobrą i konkretną propozycję od Marcina. Dzięki świetnemu kontaktowi via PW oraz tel. udało nam się szybko ustalić wszystkie szczegóły przy czym Marcin wykazał się dużą elastycznością podczas delikatnych modyfikacji specyfikacji roweru. Zamówienie i wysyłka były błyskawiczne (kurier z rowerem był pod drzwiami po 2 dniach od złożenia zamówienia). Wszystko zgodne z zamówieniem.


 


Ogólnie duży pozytyw za całość !


Szczerze polecam.


 


Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

www.cyklotur.com

ocena: pozytywna

jeszcze się nie zawiodłem, w terminie, zawsze zgodnie z opisem, bez wpadek ilościowo/asortymentowych. Ceny raz lepsze raz gorsze, mam rabat więc tym sposobem niektóre towary bywają mocno konkurencyjne.

 

www.formicki-bike.pl

ocena: neutralna

pierwszy kontakt ze sklepem i dlatego neutralna bo kwalifikuje się do negatywnej.

Zamówienie z asortymentu "dostępny 1-2 dni". Potwierdzone mailowo z numerem konta do wpłaty. Przyjęte, zapłacone(albo odwrotnie)Po dwóch dniach informacja, że u dostawcy nie ma towaru może być inny.

Ok. w rozmowie telefonicznej zgodziłem się na inny. W związku z tym, że był droższy zapytałem(bez napinki) czy zejdą do ceny pierwszego. Odpowiedź "zobaczymy co się da zrobić" napawała optymizmem. W ślad za rozmową po godzinie na stronie zamówienia pojawiła się informacja "anulowane". No cóż, w duchu użyłem kilku nieparlamentarnych słów i postawiłem krzyżyk na sklepie darując sobie dalsze pertraktacje. Po tygodniu, dwóch pytaniach wysłanych mailowo co z wpłatą, otrzymałem informacje o wydanej dyspozycji o zwrocie.

Po 10-ciu dniach od wpłaty, 7-miu od anulowania na koncie brak wpłaty. Czekam cierpliwie.

Sklep wykreśliłem z listy potencjalnych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Po 10-ciu dniach od wpłaty, 7-miu od anulowania na koncie brak wpłaty. Czekam cierpliwie.

Zwrot wpłaty dotarł na konto po 10-ciu dniach od wpłaty i 7-miu od anulowania zamówienia.

Podtrzymuję ocenę: neutralna

Mimo rozczarowania sytuacją nie ma negatywa z racji pierwszego kontaktu ze sklepem, może jestem nikłym procentem niezadowolonych.

Jeżeli ktoś ze sklepu formicki-bike.pl śledzi forum to warto na bieżąco aktualizować status oferowanych towarów.

 

Następny sklep z którym miałem kontakt w ostatnich 2-ch tygodniach:

endurastore.pl

ocena: pozytywna

 

Dwie wymiany towaru, wciąż nie to czego oczekiwałem i w efekcie zwrot wpłaty. Bez gadania, negocjowania, zgodnie z regulaminem sklepu.

Klient który nie kupił a został mimo wszystko dopieszczony doceni profesjonalizm obsługi.

Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: domenasportowa.pl / PerfectSport

Ocena: Negatywna

 

Wiem że mój komentarz dotyczy sklepu stacjonarnego, ale prowadzą także sprzedaż wysyłkową.

 

Mój komentarz zostawiony na stronie FB:

 

"Dzisiaj po 16 poszedłem kupić suport Octalink BB-ES25 118mm, na stronie widniała cena 40 zł w sklepie już 50 zł, no trudno, znam cenę więc kupuję, trudno, chociaż delikatny niesmak. Po wyjściu ze sklepu rzuciło mi się w oczy że torebka jest dość pognieciona, no ale pewnie leżak magazynowy, nic wielkiego, normalna sprawa. Wieczorem zabrałem się za rower, rozpakowałem suport i... okazało się że jest używany. Skąd to wiem? Cały suport wymazany smarem, na gwincie misek widać smar z drobinkami piachu, na końcu osi widać było malutkie opiłki metalu co świadczy o użyciu ściągacza i wkręcaniu śruby, na ośce widoczny jest także ślad po nasuwaniu korby.

 
Na moje oko suport był zamontowany w rowerze, serwisant lub klient zauważyli że pewnie długość się nie zgadza i został wymontowany. Taką mam nadzieję.
 
Nie chce mi się wracać do sklepu z tym suportem, bo kto mi uwierzy że to nie ja go sobie wkręciłem a teraz mi się odwidziało? Suport zamontowałem w rowerze, mam nadzieję że nie będzie sprawiał problemu, w przeciwnym razie gwarantuję wizytę w sklepie i nie będzie to rozmowa w miłym tonie.
 
Żyjemy w XXI wieku, Panowie reklamują się jako profesjonalny serwis a pozwalają sobie na takie wybryki. Poziom poniżej krytyki.
 
Polecam także Panom nieco konsekwencji, na stronie można znaleźć końcówki pancerza przerzutki Clark's Aluminiowe 4mm, w sklepie dowiedziałem się że do przerzutki tylko końcówki plastikowe. A więc gdzie leży prawda?"
 
Nie pojechałem tam tylko bo raz że benzyna wyniesie mnie więcej niż ten suport jest warty....
Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...