Skocz do zawartości

[suport] Problem przy skręcaniu korby HT2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zamówiłem nowy suport Token 878 do mojej korby HT2. Po wykręceniu starego, wszystko starannie wyczyściłem, nałożyłem smar na gwint, skręciłem całość uwzględniając podkładki zgodnie z instrukcją- od strony nienapędowej metalowa podkładka, od strony napędowej plastikowa plus metalowa (mufa 73mm). Problem pojawia się przy skręcaniu korby, wkładam prawe ramię, zakładam lewe dociągam z wyczuciem do składowania luzu nakrętkę, następnie wchodzi zawleczka i dokręcam śruby. Przy skręcaniu śrub imbusowych korba zaczyna ciężko chodzić, jak poluzuje trochę czarną nakrętkę kasującą luz po skręcenie śrub imbusowych jest luz. Ani tak ani tak nie dobrze, jakiś pomysł? Jednak coś źle robię?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciekelga napisał:

Jednak coś źle robię?

W jakim stanie masz ośkę korby? Przy tym suporcie oś opiera się na bieżni łożyska. Miałem u siebie starą korbę i też miała luz zewzględu na wytarcie w miejscu styku osi z łożyskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sznib napisał:

Przy mufie 73mm powinna być tylko jedna podkładka 2.5mm od strony napędu.

878_bsa_manual.jpg

 

O kurcze, faktycznie ale wtopa. Nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie i założyłem te metalowe 0.5mm....

Wielkie dzięki, rozłożyłem, złożyłem jeszcze raz i jest git. 

Założyłem korbę, skasowałem luz nakrętką, następnie dokręcałem śruby imbusowe, zaczynając od tej bliżej suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...