Skocz do zawartości

[Kurtka] Stosunek cena/jakość kurtki na szose z Decathlon-u


tomasso83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam kurtki na chłodniejsze dni (3-12 st.) na szosę. Przeznaczenie - treningi po pracy, luźniejsze krótkie wypady, na pewno bez długich wyjazdów.

Kilka pytań:

1. Nie znam w ogóle jakości odzieży z Deca, co np. prezentuje sobą ten model? https://www.decathlon.pl/p/kurtka-zimowa-na-rower-szosowy-racer/_/R-p-311996

2.Czy dopłacając np. 100-150 zł można znaleźć coś lepszego (w Polsce - stacjonarnie)?

3. Szukam też dłuższych, przylegających spodni z wkładką - podobne pytanie jak powyżej - iść w Deca czy szukać czegoś innego?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to 3st i 12st są zupełnie innymi warunkami do jazdy, na pewno jeśli chodzi o ubiór. Trochę inne światy i jedna kurtką tego nie załatwisz.

Okolice +/-10st, to potówka plus bluza z długim rękawem plus np kamizelka windstoper. jak jest chłodniej, to wtedy np zamiast potówki daje, jako pierwszą warstwę już cienką ocieplana bieliznę jak Adidas Climawarm. 

Przy niższych temparaturach kurtka sie przydaje, ale to jak jest ciepła, warto dostosować do intensywności treningu. W kurtce praktycznie każdy bardzo intensywny trening będzie skutkował przegrzaniem. Bo jeśli coś ma grzać, to już sobie nie poradzi z dużym wysiłkiem. 

Ta wspomniana kurtka powinna być dobra do treningów.

Ja bym wolał cieńszą bluzę/kurtkę, a reszte regulować pierwszą warstwą.

Mam dectahlonową kurtkę z serii 900, ale to jest cos, co zakładam na jakieś długie zimowe treningi endurance na szosie, albo do trenigów na XC w śniegu. Niska intensywność plus długi trening skutkuje posiadaniem cieplejszej kurtki, bo organizm nie ma sie przy czym zagrzać, a po godzinie robi sie już zimno.

Wysokie serie z Decathlonu jakościowo są świetne i ciężko tam nie doszukac sie tych samych materiałów, co w 2,3x droższych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą kurtkę z linka całkiem niedawno. Używana wraz z potówka w temp ok 12 - 15 stopni i jest ok. W temp ok 7 - 12 ten sam zestaw plus windstoper również z Deca i nadal czułem się komfortowo. Jak jest zimniej niż te 10 stopni i wiem ze zejdzie to 3 czy 4 stopni to zamieniam potówka na koszulkę termiczną.  Jak zawsze kilka jazd, metoda prób i błędów i każdy dojdzie co mu pasuje najbardziej. Komfort termiczny to też sprawa indywidualna. Co do jakości kurtki to nie mam zastrzeżeń. Jest dobrze dopasowana. System tylnych kieszeni jest dość funkcjonalny i pojemny. Myslę że w tych pieniądzach nic lepszego nie udałoby mi się kupić. 

Edytowane przez niziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy temperatura jest w przedziale 0-10 stopni zakładam

 https://www.decathlon.pl/p/kurtka-zimowa-na-rower-szosowy-roadracing-500-m-ska/_/R-p-302045?mc=8545467&c=CZARNY

Jeśli jest bliżej 0 stopni pod kurtkę zakładam bieliznę termiczną i bluzę też z Deca a jeśli bliżej 10 stopni to tylko bieliznę termiczną. Ogólnie to są dobre produkty jak za tę cenę, choć ja takie rzeczy staram się kupować na wyprzedaży, wtedy są jeszcze tańsze. Jeśli szukasz spodni to te z Deca też dadzą radę, polecam te z żelową niebiesko-czarną wkładką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...