Skocz do zawartości

[Austria] Salzburg, czyli jak Austria szeroka

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg 

Miasto to po zeszłorocznej rowerowej wycieczce do Wiednia
https://tiny.pl/7ljrr

jest planie na czerwiec 2021. 

fde545a041527dcb0ed3791e5300b9a9aa47bbcc

Szukam chętnych do odwiedzenia na dwóch kółkach miasta rodzinnego Mozarta , licznych atrakcji po drodze, a także wycieczki do Pałacu Herrenchiemsee po niemieckiej stronie.

Wycieczkę tą planowałem na 2020 jednak jaki wirus stanął na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu. Tegoroczne przygotowania nie były tak do końca bezowocne. Sprawiły, że mam już pomysł trasy oraz wyszukane mam noclegi w kwaterach, akademikach itp

Pozdrawiam ! 

Edytowane przez forscher
uzupełnienie
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.10.2020 o 22:16, forscher napisał:

Salzburg 

Miasto to po zeszłorocznej rowerowej wycieczce do Wiednia
https://tiny.pl/7ljrr

jest planie na czerwiec 2021. 

fde545a041527dcb0ed3791e5300b9a9aa47bbcc

Szukam chętnych do odwiedzenia na dwóch kółkach miasta rodzinnego Mozarta , licznych atrakcji po drodze, a także wycieczki do Pałacu Herrenchiemsee po niemieckiej stronie.

Wycieczkę tą planowałem na 2020 jednak jaki wirus stanął na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu. Tegoroczne przygotowania nie były tak do końca bezowocne. Sprawiły, że mam już pomysł trasy oraz wyszukane mam noclegi w kwaterach, akademikach itp

Pozdrawiam ! 

Jestem chętny. Proszę o kontakt tel 603057688

Odnośnik do odpowiedzi

Praca w trybie home office ma jedną sporą zaletę.. więcej czasu na przemyślenie zaplanowanych tras.

Wiec przemyślałem i stworzyłem bardziej szczegółowy plan trasy

Odcinek 1

Jaworzno - Zilina

przez Żywiec, Laliki, Kysucké Nové Mesto

Odcinek 2 

Zilina - Šaštín-Stráže

vlakiem

i dalej przez trójstyk  trzech granic, Malacky do Bratysławy 

Odcinek 3

Trasą Donauradweg/Eurovelo 6 wzdłuż Dunaju do Krems an der Donau

Odcinek 4 

Dalej drogą wzdłuż Dunjaju przez Melk, Mauthausen w okolice Linz, Ansfelden

Odcinek 5

Na południe (w Alpy) :) zachodnią stroną Attersee,a potem w prawo do Mondsee i drugą stroną jeziora Mondsee m.in. przez St. Gilgen w stronę kolejnego jeziora  Wolfgangsee aż po Strobl.  

Odcinek 6 

Teraz już tylko ciekawiej

Przez Pfarrwerfen, Zamek Hohenwerfen, Eisriesenwelt, Bischofshofen aż po Fusch an der Großglocknerstraße

Odcinek 7

wyjazd na Grossglogner (Franz-Josefs-Höhe)

Odcinek 8

przez Zell am See, Berchtesgaden (na herbatkę do Adolfa) i dalej do mojego, tak dobrze mi znanego Salzburga.   

Rozważam też wycieczkę do Neues Schloss Herrenchiemsee

Jako, że Słowacja jest – krótko mówiąc – nuda dla rowerzystów, biorę pod uwagę opcję przejechania całej Słowacji pociągiem lub innym wozidłem (np. Flixbus) z Katowic do Bratysławy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

Odcinek 1

Jaworzno - Ostrava 

(pociągiem z Ostravy do Breclav)  

nocleg

Odcinek 2 

Breclav (CZ)  - trójstyk granic - Devin (SK) - Bratysława (zabytki Starego Miasta, bunkry) - Rajka (H) - nocleg (Čunovo)   

odcinek 3

Bratysława - Wiedeń - Krems an der Donau 

Trasa wzdłuż Dunaju, po drodze wizyta w Wiedniu na Wienerschnitzel i kawę w kafejce przy pałacu Schönbrunn :)

odcinek 4

Krems an der Doanau - okolice Ansfelden

Dalsza trasa wzdłuż Dunaju. Po drodze zwiedzanie Melk, Linz, Mauthausen...

odcinek 5

Ansfelden  - Strobl 

Wjazd do regionu Salzkammergut, rejonu pięknych gór i jezior. Po drodze Attersee, Mondsee i przepiękne Wolfgangsee.. 

C D N 

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

kolej na odcinek 6 

Będąc nad Wolfgangsee w okolicy Sankt Wolfgang nie sposób wspomnieć o najciekawszej atrakcji tamtych stron czyli kolejce Schafbergbahn

https://www.youtube.com/watch?v=XGNndQYeQn4

Kto nie był? 
POLECAM. 

Trasa:  HALLSTATT - Eisriesenwelt - Zamek Hohenwerfen - Bioschofshofen - Fusch an der Grossglocknerstrasse

:)

Edytowane przez forscher
Odnośnik do odpowiedzi

Odcinek 7 

Kilka miesięcy temu za cel postawiłem sobie powtórkę wyczynu tego śmiałka

Kilka lat temu przejeżdżając przez Grossglockner autem z Zell am See w stronę Heiliegenblut na dole padało...  na górze pracowały pługi śnieżne.
Wówczas nawet mi się nie śniło, że kiedyś do głowy mi przyjdzie by tam się wybrać na dwóch kółkach. Teraz z kolei nie wyobrażam sobie by być w tamtych okolicach i nie zdobyć tego szczytu.

Wiec tego dnia z samego dzień planuję rozpocząć od wyjazdu na tą "niewielką górkę"  a następnie w drodze przez Zell am See zahaczając o ten widoczek
https://goo.gl/maps/TCMy2Kam6GJQXHuM7

przez Bad Reichenhall dotrzeć do mojego Salzburga 

Tam mam zarezerwowane 2 noclegi (już opłacone zaliczką z zeszłego roku, która z powodu COVID została zamrożona i w tym roku zostanie wykorzystana) :) 

Edytowane przez forscher
Odnośnik do odpowiedzi