Skocz do zawartości

[korba wymiana] czy będzie pasować?


perfikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uszkodziłem zębatkę w korbie w swoim Cannondale Topstone Sora.

Korba jest do wymiany, a ponieważ jest na kwadrat to chciałbym wymienić od razu na łożyskach zewnętrznych. Obecnie mam korbę FSA 46/30, napęd 9 – rzędowy.

Mam zatem pytanie: czy korba Shimano Acera FC-MT210-2 będzie pasowała?

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/acera-m3000/FC-MT210-2.html

a może patrzeć trochę przyszłościowo i kupić dziesięcio-rzędową korbę Shimano GRX FC-RX600-10? ,

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/grx-10-speed/FC-RX600-10.html

ale czy będzie kompatybilna z pozostałymi elementami napędu? W dalekich planach wymiana całej grupy na GRX.

Proszę o poradę jaką korbę kupić i jaki wkład suportu do danej korby, może jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie kompatybilna ani jedna ani druga z obecną przednią przerzutką. Albo wybierzesz korbę szosową ( czy niemal szosową - ważne żeby miała linię łańcucha 43,5 mm jak Twoja obecna) Albo wybierając inną licz się z wymianą przedniej przerzutki. ( pierwsza z linku ma 50 mm a druga 46,9 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostawić przerzutkę przednią i mieć zbliżoną rozpiętość do 46/30 to Shimano z tańszych od grx można kupić fc-r460 ( 48-34, waga ok 805 gr )  lub fc-4700 48-34 - waga ok 860 gr ( cena już bliżej  grx-a )

Nie będzie to jednak korba z koronką 30 zębów. Jeśłi jej potrzebujesz to grx niestety ( chyba tylko ona ma 30 zębów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, mam pytanie

rower a przerzutce SORA

2 X 9

 

JESTEM W TRAKCIE ZMIANY CAŁEGO SYSTEMU NA grx

1x11

 

mm nadzieję ze do czerwca skompletuje wszystko i wymienię

uszkodziłem korbę FSA DWU-RZĘDOWĄ

czy mogę... już podmienić na korbę... którą  już mam

 grx 800 jednorzędowa, póki co reszta by została od SORA

przerzutki przedniej nie potrzebuję., czy to będzie chodziło... w takim systemie

co z łańcuchem????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...