Skocz do zawartości

[Trenażer] Tacx Flux s vs. Wahoo Kickr Core


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem trenażera. Wcześniej miałem Tacx Vortex. Tacx Flux S podobno ma moc przeliczaną a nie mierzoną w przeciwieństwie do Wahoo ale nie wiem czy to do końca prawda. Ich działanie jest przecież chyba podobne. Ale myslę, że bardziej liczy się powtarzalność wskazań. Wahoo podobno płynnie działa przy zmianach mocy. W Tacx podoba mi się, że można precyzyjnie zaplanować trening (ułożyć go), wykorzystując stałą moc, nachylenie lub tętno. Prócz tego można korzystać z całej masy gotowych treningów w zależności od rodzjów wyścigów i ilości treningów w tygodniu. Wszystko za darmo. Czy w Wahoo też jest to darmowe, czy trzeba za to płacić? Dodam, że nie będe korzystał ze Zwifta. Czy mając trenażer Wahoo można korzystać np. z oprogramowania tacx training? Cena raczej na korzyść Tacx. Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To może z innej beczki.

Po głębszych przemyśleniach zastanawiam się jednak nad Tacx Flux 2 ze względu na darmową platformę do budowania własnych treningów. Za swifta to ponad 50zł miesięcznie. 

Zastanawia mnie jedna rzecz w tacx. Mam konto na tacx cloud od 2019 roku. Są konta free, premium i premium hd. Ja nic nie płacę, więc mam free. Tworzenie własnych treningów tak, ale już dostęp do gotowych treningów i planów treningowych już niby nie.

Jak wchodzę w subskrypcję to mam: "Zasubskrybuj już dziś i odkryj jeszcze więcej sposobów na utrzymanie motywacji, efektywny trening i dobrą zabawę. Czy masz kod kuponu? Kliknij tutaj." Jak wchodzę w zakładkę "trening plan" to jest napisane, że muszę mieć premium. Mimo wszystko jednak mogę wejść w plany treningowe. Tam mogę zaznaczyć jakiś gotowy trening jako ulubiony (który ma znaczek premium, czyli płatny) i potem pojawia się on u mnie na koncie jako favorite workout. Potem odpalam na tablecie aplikację tacx trening i uruchamiam ten gotowy trening i jadę. Przynajmniej tak było. Więc nic z tego nie rozumiem, dlaczego piszą że to płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie porównania sprawdź testy u DCRainMaker-a oraz GPLamy, chyba testowali oba :)  Bardzo rzetelne materiały, polecam.

Konta Tacx-a nie widziałem od kilku lat... tu nie pomogę. Stworzyłem po zakupie trenażera ale szybko potem przesiadłem się na Zwifta oraz komputer rowerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...