Skocz do zawartości
dzasteen

[Lampka przednia]Montaż przedniej lampki retro

Rekomendowane odpowiedzi

dzasteen

Cześć wszystkim. Mam do Was pytanie odnośnie montażu przedniej lampki. Mój koszyk jest dość głęboki i nie ma pod nim miejsca na lampkę w stylu retro montowaną na widelec. Zrobiłam rekonesans i lampki w takim stylu w większości mają zbliżone wymiary do tej którą kupiłam tj. 7,5 cm średnica i 9 cm długość. Zastanawiam się jak ją zamontować, ewentualnie jaką inną lampkę kupić, żeby pasowała do całości. Zainwestowałam sporo czasu i energii w remont mojego roweru i chciałabym, żeby wszystkie elementy pasowały na tip top ale jestem już skłonna iść na kompromis, byleby nie zostać rozjechana na drodze no i przy okazji widzieć czy nie wjeżdżam w jakąś dziurę w asfalcie :D Poniżej zdjęcie mojego miejskiego rumaka (jest to stan zaraz po złożeniu całości -  teraz, po kilku przejażdżkach koszyk opada i zgniata lampkę) i przykład montażu przedniej lampki na widelcu roweru, który znalazłam na necie. Wydaje mi się to całkiem niegłupi pomysł ale nie wiem jak  to technicznie rozwiązać. Z góry dzięki!

moj_rower.jpg

A oto wspomniany przykład:

przyklad.jpg

Edytowane przez dzasteen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Obejma na widelec - albo dwie, do niej przykręcony jakiś kątownik a do tego lampka. Jeśli zrobi się to w miarę delikatne i np. z blachy nierdzewnej to będzie bardzo estetyczne. 

Opcja druga - rozebranie uchwytu lampki i przykręcenie jej bezpośrednio do obejmy na widelcu. Ale tę też trzeba by dorobić z nierdzewki. 

Opcja trzecia - montaż lampki na kierownicy, również z jakimś adapterem/obejmą. 

Pozostaje znaleźć ogarnięty serwis lub majsterkowicza który pomoże - no chyba że sama masz dobrze wyposażony warsztat ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta