Skocz do zawartości

[Gravel] Dema 3 Grid, alternatywy? Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio patrzyłem rowery pod siebie, myślałem o kupnie drugiego co bym mógł pojeździć trochę z lubą. O ile lokalne sklepy nieco świecą pustkami (Kielce), widziałem taki oto twór: 
https://helmansport.pl/gravel/1347-rower-gravel-dema-grid-30.html

Pytanie: czy warto? Siadłem na trochę i rozmiar 52 (najmniejszy) był tak na styk, mam 172cm wzrostu. Jedyne co w tym rowerze mnie nurtuje to brak sztywnych osiek (czy w ogóle mnie to powinno obchodzić?) i nie przyjrzalem się czy można zamontować jakieś błotniki etc., nie żebym zamierzał, ale lubię mieć tę opcje. Marka mnie średnio obchodzi tak długo jak mogę na rowerze polegać. Może są jakieś lepsze alternatywy, o których nie wiem? 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o tym nie słyszałem ale jak na tą cenę wydaje się ok. Alternatywa to Romet Aspre 2. 

Napęd kombinowany ale za to przełożenia jak najbardziej gravelowe. Trochę przyciężki ale gdzieś musieli przyoszczędzić więc pewnie jest pole do ewentualnego upgradu. Zapewne kosztem kilku tysięcy ale zawsze ;) Sztywne osie czasem ułatwiają życie ale nie jest to aż tak istotne żeby się ich brakiem przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kipcior. Rometa dosiadłem, ale za to Aspre 1 w rozmiarze 52. Rama bardzo mi nie podpasowała, w moim odczuciu jakoś niewygodna i przy moim wzroście obijała mi się o jajka przy zejściu :P. Poza tym chyba teraz nigdzie się Aspre 2 nie dostanie.

Napęd przy tym rowerze to chyba zdecydowana zaleta, przynajmniej mam pewność, że nic by mi się nie obijało. Zastanawiam się tylko czy opony 37 (z czego pewnie max 42 wejdą) nadadzą się na moje tereny, czyli 70% asfalt 20% polne ścieżki, 10% las z jakimiś niewielkimi korzeniami. Chyba będzie ok? 

Jeśli chodzi o gravele to właściwie nic poza tym egzemplarzem, nawet w internecie, nie widziałem w moim rozmiarze i w sensownym budżecie, bo dopłacać można w nieskończoność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...