Skocz do zawartości

[przerzutki tył w pieście wymiana zębatki] problem po wymianie


tomek.tk

Rekomendowane odpowiedzi

cześć ok rok temu doatłem ten rower miał iść na złom jednak wyremontowałem go i na ten sezon wymyśliłem sobie wymianę opon z 28x1.75 na 28x700 z przodu już załozyłem taką na tył będe mieć za kilka dni jednka wymieniłem z tyłu zębatkę z 20t na 16t z myślą że będę mógł jezdzić z większą prędkością jednak tylko na pierwszym biegu jedzie się ciężej a 2 i 3 bieg jest taki sam jak był moje pytanie jest takie czy wymiany korby z wiekszą zębatką zminiała by coś lub ewetualna zmiana piasty oryg pisana ma wbudowane 3 biegi ta rama jest dość stara i nie ma żandych mocowań pod przerzutki

IMG_20200714_180211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skośne haki to bez problemu założysz przerzutkę jeśli Ci się marzy - wystarczy adapter haka założyć. Jak wymienisz korbę na taką z większą zębatką to tak - utwardzisz przełożenie i jeśli kondycja da to zwiększysz prędkość.

A ode mnie jeszcze taka rada żebyś sobie jednak ten przedni hamulec założył, bo samo torpedo w awaryjnej sytuacji to murowany dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za poradę o hamulcu z przodu już myślałem jutro ma mi przyyjść paczka z nową oponą na tył zmienię tą zębatkę z tyłu na oryg 20t tak jak było i zauważyłem jeszcze że ta 16t była kupiona najtanisza i coś się łańcuch dobrze nie zgrywa i będę się rozglądać z nową korbą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...