Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] alivio RD-M4000 + manetki alivio SL-M430 3x9 problem z regulacją


Robertollo44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem temat wałkowany ale konkretnie chodzi o to zestawienie. Przerzutka nowa, manetki nowe, linki nowe i pancerze też. Skończyłem składać rower i została regulacja z najmniejszej na największą wchodzi oczywiście po regulacji śrubą baryłkową natomiast z najwększej na najmniejszą kończy się na 7 biegu i dalej nic kiedy znów podreguluje baryłką schodzi na najmniejszą ale z koleji znów występuje problem z najmniejszej na największą i tak w koło. Co robię źle wszystko nowe rama leader fox max pro, korba acera holowteh 2. Ratujcie bo chcę już śmigać na rowerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zlokalizowany. Człowiek uczy się całe życie i problem banalny ale przedewszystkim moje niedopatrzenie. Linkę przerzutki zapiołem na odwrót, nie w rowku gdzie powinna być ułożona i niby nic takiego bo zapięta była ale jednak kąt ciągu linki lekko zmieniony i problem gotowy. Dzięki za zainteresowanie i zamykam temat. 

Pozdrawiam wszystkich zwariowanych pozytywnie i życzę bezpiecznych wycieczek rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej dozbierać,  jeśli już. Bo i tak czekałby Cię wydatek - nowe koła. Jeśli nie jeździsz w górach czy jak pada deszcz, czyli generalnie po suchym i płaskim/stosunkowo płaskim to v brake wystarczą. Ale to moja opinia. Oczywiście, jeśli masz słabe klamki i szczęki ( v brake ) lub/i klocki + niewycentrowaną obręcz to jest co poprawić w v brejkach. ( stosunkowo małym kosztem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej właśnie spodziewałem się odpowiedzi i też tak zrobię. 

Klamki są wystarczające schimano deore z lat bodajże 90 z tym servo wave chyba tak to się nazywa ale są zacne i są o wiele lepsze niż nowe które mam w drugim rowerze BL T4000, szczęki BR T4000, klocki author 3CC z trzema mieszankami gumy powiem, że dają radę.

Napiszcie mi jak wrzucać zdjęcia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że szczęki BR T4000 bardzo dobrze dają radę w 26'' także w górach i na mokrym, oczywiście przy użytkowaniu z wyobraźnią i przy założeniu, że ważysz tak do 80 kg. Więc jeśli masz dobre klamki w tym rowerze oraz widelec, który Cię zadowala, nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy na 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robertollo44 napisał:

Klamki są wystarczające schimano deore z lat bodajże 90 z tym servo wave

Obstawiam bl-m600 i tak, wtedy były bdb klamki. Możesz śmiało zostać przy v brejkach.

Wrzucić najłatwiej tutaj :

https://imgbb.com/

i potem miniaturki bbcode do miniaturki z odnośnikiem i tutaj wkleić link ( można wrzucić wiele zdjęc za 1 razem - bodaj 16 czy 20 na raz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałem się skromnie pochwalić moim pierwszym złożonym rowerem na kołach 26 cali i ramie leaderfox maxx pro. Następny już czeka w kolejce na złożenie ale już na kołach 28 cali cross-trekking i właśnie do niego przymierzam założyć tarcze ale się pospieszyłem i już wcześniej zakupiłem koła na vbrake. Stwierdziłem jak wcześniej, pojeżdżę na tym co już zakupiłem i doskładam do hydrauliki lepszej niż te mt200.

Jeszcze jedno czy jest możliwość wyregulowania przedniej przerzutki tak aby na skrajnych przełożeniach nie ocierał łańcuch o prowadnicę, (wiem tak nie powinno się użytkować przełożeń).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od przedniej przerzutki, ale głównie od linii łańcucha. Zrób 47,5 mm ( zamiast 50 mm ) Najczęściej trzeba wymienić suport na krótszy, a jak masz korbę ze zintegrowaną osią to podkładkę pod miską suportu (  jedną ) z prawej na lewą przełożyć.

Podaj model korby. Lub zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Korbowy Acera 9rz FC-MT300 44/32/22  175mm + wkład suportu shimano SM-BB52 zintegrowana oś, linia łańcucha 50, Łańcuch KMC X9.93 9 rzędowy, Kaseta Shimano  CS-HG200 9 rzędowa 11-32

jeżeli się nie mylę to przednia przerzutka deore XT model FD M750

2 podkładki od strony napędu i 1 podkładka po lewej. 

A propo tych podkładek ja w komplecie miałem 4 sztuki 2x2.5, 1x0.70 i 1x1.80 wszystkie z tworzywa, przy mocniejszym dokręcaniu łożysk te cieńsze tak jakby je wyciskało co mnie irytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jedną 2,5 mm na prawą stronę, resztę na lewą, ocieranie łancucha o wózek przerzutki znacznie się zmniejszy. ( m.in raczej ustawisz tak, że na środkowej 32 na korbie będziesz miał do dyspozycji całą kasetę oraz na 44  na korbie będziesz miał 6 najmniejszych z tyłu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...