Skocz do zawartości

[kas,ochraniacze] dla amatora


Salvien

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym kupić kask i ochraniacze na kolana, łokcie. Nie jestem wyczynowcem, głównie trasy leśne, okazjonalnie bike park ze znajomymi, ale bez większych ekscesów. Czy w cenie 300 zł znajdę jakiś zestaw? Nad kaskiem się zastanawiam czy zabudowany czy zwykły, znalazłem nawet jeden z firmy author hot shot, lecz patrząc na to z szerszej perspektywy to częściej przyda mi się kask do jazdy ogólnej czyli zwykły. Co do ochraniaczy czytając forum, widzę, że cena 200-300zł za komplet na samą górę lub sam dół nie jest dla was duża, ale dla mnie czyli osoby, która będzie korzystała okazjonalnie z bike parku przyda się najzwyklejszy zestaw. Z jednej strony są ochraniacze sztywne, ale wiele osób mówi, że są niewygodne, a z drugiej strony żelowe, które podobno są przewiewne i wygodne. Patrzyłem trochę na aliexpress, lecz nie wiem jakiej jakości jest ten sprzęt, więc wolę chyba kupić coś w Polsce. Cena za zestaw dosyć niska, ponieważ rower służy mi głównie do podróżowania amatorskiego, a nie chcę kupować zestawu za parę stów i za jakiś czas rzucić go w kąt, kiedy przysłowiowo zabraknie weny. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Stałem przed podobnym wyborem  co Ty  budżet do 300 zł ale bez ochraniaczy na łokcie. W moim przypadku głównie jazda po lesie ( bez szaleństw, dopiero zaczynam ).  Ostatecznie wybór padł na ochraniacze X-Factor mega midi w mojej ocenie bardzo dobre ochraniacze, wygodne oraz przewiewne. Gdybym jednak jeździł w ciężkim terenie nie zaufałbym ( za słabe, zbyt miękkie). Kask który kupiłem to Author Creek czy mogę go polecić? myślę że dojazdy spokojnej bez szaleństw jak najbardziej ok. Podczas podjazdów nie jest mega gorąco jest lekki oraz przewiewny. Gdybym jednak miał kupować kask z myślą o bardziej wyczynowym przeznaczeniu ( to dopiero w przyszłości) nie brałbym go ani żadnych tanich kasków pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...