Skocz do zawartości

[Warszawa] Le Grand 2020


WAK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sklepu w Warszawie, gdzie moja żona mogłaby przymierzyć rower Le Grand Virginia 1 lub 2 2020, a ja mógłbym przekonać się o ich wadze (ktoś z Krossa powiedział, że 22,5 kilo, ale nie wierzę - stalowa zeszłoroczna edycja była znacznie poniżej 20 kg, a te są z amelinium....). Obdzwoniłem mnóstwo sklepów i albo realizują tylko zamówienia internetowe, a ekspozycja jest krótkotrwałym wystawieniem złożonego roweru zaraz przed odbiorem, albo nie mają tych rowerów i mówią, że Kross ich im nie chce przysłać, bo sam nie ma w magazynie. Jaki sklep ma dobre układy z Krossem i posiada na ekspozycji ww. rowery? Może ktoś sprawdzi po drodze do pracy ;-) sklepy w okolicy na okoliczność posiadania tych rowerów? Będę strasznie wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie dwóch takich samych wątków w niczym nie pomoże, a może skończyć się tym, że obydwa wylądują w śmieciach. :)
Cierpliwie poczekaj - może ktoś coś wie i napisze. A jeśli nie możesz się doczekać, użyj wyszukiwarki jeszcze raz. Chyba nie oczekujesz, że będziemy za Ciebie latać po sklepach i szukać roweru? :D

Z tego typu rowerami jest tak, że Kross, Romet czy Unibike produkują tyle, ile ram przyśle im chińczyk z zamówień przedsezonowych. Jak się sprzedadzą, to następne będą dopiero za rok. A miejskie damki są bardzo chodliwe, więc nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie się już rozeszły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są te same wątki. W wątku o rowerach miejskich proszę głównie o informacje techniczne. Prośbę o sklepy dopisałem na końcu dodatkowo. Przeglądając potem forum zauważyłem, że jest tu dział poświęcony sklepom i tutaj już wprost proszę  o namiary na sklepy, a dodatkowo wyjaśniam przyczynę tej prośby. Jak to teraz mówią - target jest zupełnie inny: tutaj liczę na warszawskich rowerzystów, którzy znajdą się w najbliższym czasie w sklepie lub właścicieli warszawskich sklepów, którzy tu mogą zaglądać. A tam liczę na kogokolwiek, gdziekolwiek, kto może mi coś powiedzieć o tych rowerach - kupił ostatnio, sprzedaje, a może produkuje i szybko zechce sprostować 22,5 kg ;-). Jest to bardzo aktualny temat dla mnie, rozdzielony na dwa działy w sposób niezamierzony wcześniej, ale który uważam za słuszny. Forumowicze zaglądają do tych dwóch działów w zupełnie innym celu. Zresztą działy nie są oblegane. Gdy ostatnio prosiłem o poradę odnośnie opon, to naprawdę spotkałem się ze sporym odzewem (i polecone opony już u mnie są).  A tu na razie średnio z odzewem...

*************

Wyszukiwarki w tym celu używam od zeszłego tygodnia. Wiadomości są sprzeczne, niepełne itd. Obdzwoniłem kilkanaście warszawskich sklepów, które uznałem za najwłaściwsze, napisałem do Krossa, wcześniej zadzwoniwszy i mimo obietnicy nie doczekawszy się maila "potelefonicznego" ("Proszę mi zostawić maila, dowiem się i napiszę...")

***************

TheJW, dopiero teraz zauważyłem Twoją merytoryczną edycję. Straszysz....;-) Trzymam się przeciwnej opinii, że sezon to czerwiec-wrzesień i pewnie wtedy się pojawią. Choć ze strony Krossa od piątku zniknęła M-ka.

Mam pytanie - a jeśli zaryzykuję i kupię rower w ciemno, to jak potem wyglądają zwroty? Składam przysłany rower, przymierzam się (żonę) i jak nie pasuje to rozkładam, pakuję do pudełka i zwrot...? Jakoś nie widzi mi się to skręcanie i rozkręcanie, na pewno po tym przyjmą zwrot? Bo zaryzykowałbym, jeśli mają zniknąć. Zważyłbym nawet przy okazji ;-). Choć metoda ma wadę, bo żona przymierzy tylko jeden rozmiar na raz (nie, nie kupię dwóch rozmiarów na raz, mam co robić podczas epidemii ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, nie musisz podawać przyczyny, ale może być nią na przykład nietrafiony rozmiar. A żeby to sprawdzić, musisz żonę do roweru przymierzyć. Żeby ją przymierzyć - musisz go złożyć. Z kolei w celu odesłania - z powrotem rozkręcić. To jest ten "normalny zarząd" określony w ustawie.
Oczywiście nieładnie jest być Januszkiem, pojeździć na rowerze przez tydzień, po czym go zwrócić (dotyczy to oczywiście nie tylko rowerów, nawet tutaj bywają osoby chwalące się tego typu praktykami...).

Ale popróbowałbym stacjonarnie. Kross to popularna marka, wiele sklepów ją ma, oficjalni dealerzy Krossa to tylko procent tych, którzy tymi rowerami handlują. Poszukaj po sklepach i aukcjach internetowych. Ja w Warszawie kojarzę RamaSport i 3Gravity (nie wiem, czy ci drudzy jeszcze mają produkty Krossa). SklepRowerowy.pl na Belwederskiej też miał Krossy, ale nie wiem, czy Le Grandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z wszystkimi tymi sklepami się kontaktowałem.

RamaSport nie ma (tu nie pamiętam, może mi się mylić z PerfectSport, który składa i daje do odbioru), Belwederska i Nowowiejska to chyba ten sam właściciel - na razie nie dostanie od Krossa (Nowowiejska), 3Gravity będzie miał w przyszłym tygodniu jeden egezmplarz. I ten może uda mi się przymierzyć żonie. Jak pisałem - zrobiłem wcześniej research ;-) Ale i tak dziękuję za przekierowanie do tych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to jest w ogóle dziwna marka. Nikt nic nie wie, ani producent, ani dealerzy, reklamacje to droga przez mękę, a ramy nigdy nie pękają z powodu ukrytych wad, zawsze z winy użytkownika... ;) Niestety tak jak Romet, Unibike i wiele innych rodzimych marek działają na zasadzie - zamów u chińczyka, sprowadź, poskładaj, puść na handel, zapomnij.

Jak będę pamiętał, zajadę dzisiaj lub jutro do sklepu w którym pracowałem i zapytam, co mają z mieszczuchów. Pamiętam, że mocno weszli w segment rowerów turystycznych i miejskich, bo te są najbardziej popularne w i pod Warszawą, więc może i LeGranda będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...