Skocz do zawartości

[Gravel] Cztery modele do zaopiniowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnie 4 lata moja jazda na rowerze była nastawiona głównie na trenowanie i ściganie. Jednak w październiku przeszedłem dosyć mocne przetrenowanie, które skutecznie zniechęciło mnie do dalszego rywalizowania w tym amatorsko zawodowym sporcie (ścigałem się na MTB w maratonach i na szosie).

W związku z tym, że mój Propel od ponad pół roku nie był używany, postanowiłem go sprzedać i zastąpić gravelem. Obecna sytuacja i poprzednia próba zmiana przyzwyczajeń (przestałem dojeżdżać autem do pracy na rzecz komunikacji miejskiej), sprawiły, że to właśnie gravel byłby idealnym wyborem:

- żeby dojechać do pracy

- żeby po południu/w weekend przejechać 60-100km na typowym "coffee ride" bez dyskomfortu związanego z agresywną pozycją jak na obecnej szosie

- żeby po pracy czasem wydłużyć drogę do domu przez lokalne jeziora i lasy.

Na trudniejszy teren mam jeszcze swoje MTB, więc nie na pewno nie będę go katował w cięższym terenie.

Rozglądanie zwróciło moją uwagę na kilka modeli:

  1. NS Bikes Rag+ 2 - bo granatowy jest ładny: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-ns-bikes-rag-2-pd21446/?v_Id=136885
  2. Rondo Ruut AL - obecnie na promocji: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-rondo-ruut-al-pd19484/
  3. Accent Furious 2020 - tutaj jednak brak sztywnej osi na minus: https://www.goride.pl/gravel/accent-furious-2020
  4. I ciekawa propozycja z Wrocławia - Loca Bikes - ale tej manufaktury kompletnie nie znam: https://locabikes.pl/kategoria/rowery-gravel/glossy-matte-gravel

Najbardziej przemawia do mnie NS Bikes i Rondo. Accent... gdyby miał sztywne osie...

Loca Bikes i możliwość pewnej personalizacji (kolor) kusi, tylko geometria wydaje się nieco kwadratowa. Czy ktoś z Was miał do czynienia z rowerami od nich? Wiem, że czeka się 2-3 tygodnie na swoją ramę, ale nie spieszy mi się.

Jeśli macie jakieś inne propozycje, aktualne "wymagania" to:

- sztywne osie

- napęd 1x

- gravel, a nie przerobiony na gravela przełaj.

Budżet: 6500-7000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie w ogóle nie patrzyłbym na rowery bez sztywnych osi i hydraulicznych hamulców, czyli NS i Accent odpadają. 

W budżecie mieści się jeszcze Kellys Soot 70, choć kolorystycznie nie zachwyca. Całkiem ciekawe mogą być Merida Silex albo Cube Nuroad, jeśli uda Ci się trochę stargować cenę, bo modele 1x nieco przekraczają 7 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych hydraulikach nie zależy mi jakoś szczególnie, więc może być na tarczach mechanicznych.

Soot 70... Gdybym miał tym rowerem "tylko" jeździć, brałbym w ciemno. Ale tutaj jednak w grę wchodzi czynnik "rower musi się podobać".

Silex 300 bardziej, 400 mniej mi się podoba. (roczniki 2020).

Nuroad Race jest super, ale GRX 2x11 z kasetą 11-34... Wiem, że można zmienić i nie miałbym z tym problemu, ale kupować rower, żeby za chwilę przekładać w nim napęd IMO nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, RONDO ma znajomy od dwóch sezonów i bardzo sobie chwali, NS jest z tej samej stajni co RONDO, ale jest jakby tańszym jego odpowiednikiem (z jakimiś jednak kompromisami), ACCENT jest bardzo fajnym rowerem i można go z roku 2020 wyrwać już za dobre pieniądze. Jeśli kasa pozwala to bym się decydował na RONDO 

Przy takim budżecie to nie wiem czy nie warto by było się zastanowić i poszukać coś poskładanego na GRXie, np KROSS esker 6.0, ale nie mam pewności czy ma sztywne osie, kwestia sprawdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Aaa, teraz widzę. W takim wypadku będę musiał uderzyć do znajomych sklepów albo zwiększyć budżet.

 

Teraz, adam198608 napisał:

Cześć, RONDO ma znajomy od dwóch sezonów i bardzo sobie chwali, NS jest z tej samej stajni co RONDO, ale jest jakby tańszym jego odpowiednikiem (z jakimiś jednak kompromisami), ACCENT jest bardzo fajnym rowerem i można go z roku 2020 wyrwać już za dobre pieniądze. Jeśli kasa pozwala to bym się decydował na RONDO 

A wiesz może, czy wykorzystuje tę "zmienną geometrię" dostępną z poziomu widelca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, niedzielnyturysta napisał:

 

A wiesz może, czy wykorzystuje tę "zmienną geometrię" dostępną z poziomu widelca?

Akurat nie wykorzystuje, choć stwierdził że dobrze że ona jest, ale traktuje to jako taki extra features. Uwierz mi że jeśli się zdecydujesz na RONDO to pewnie też do tego tak podejdziesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam198608 napisał:

Akurat nie wykorzystuje, choć stwierdził że dobrze że ona jest, ale traktuje to jako taki extra features. Uwierz mi że jeśli się zdecydujesz na RONDO to pewnie też do tego tak podejdziesz :) 

Tzn. ja myślałem o tym w perspektywie ewentualnej przekładki kół na typowo szosowe, gdybym chciał pojechać np. do Karpacza na kilka dni, żeby nastukać przewyższeń.

Na co dzień zapewne nie tykałbym t ego jak kolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...