Skocz do zawartości

[odpowietrzenie hamulca] Tektro HDM 290 - z czego na szybko odpowietrznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z czego na szybko zrobić zestaw do odpowietrzenia hamulca. 

Chodzi głównie o te nakrętki z przejściem na wężyk. Wężyk i strzykawki i płyn mam. 

Można kupić zestawy ale kosztują parę dyszek. A przypuszczam że można to jakoś obejść. 

Hamulec Tektro HDM 290. 

Gdzieś wyczytałem że to gwint M6?  Skok gwintu 1mm?

Przy klamce i przy zacisku jest taki sam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Udało się. Znalazłem w pracy takie malutkie redukcje gwintu. Nie wiem do czego to. Ale myślę że spełni swoja role bezproblemowo. 

Gwint jednak nie jest M6. Jest większy, myślę ze to M8. 

IMG_20200505_131949.jpg

IMG_20200505_131753.jpg

Edytowane przez Posel1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 13:42, Posel1 napisał:

Udało się. Znalazłem w pracy takie malutkie redukcje gwintu. Nie wiem do czego to

To są wkładki umożliwiające mocowanie elementów drewnianych (plastikowych) za pomocą normalnych śrub do metalu. Wkręcasz to cos w drewno (ten gruby zewnętrzny gwint ładnie trzyma ) i wtedy możesz przykręcić drewienko normalnym M-coś-tam który się wkręca w gwintowany otwór we wkładce.

Przy twoim patencie jest jeden problem. Musisz mocno ścisnąć wężyk obejmą, bo tak jak masz teraz, to zewnętrzny gwint tworzy ładny spiralny kanalik, którym powietrze będzie się dostawać do i z wężyka. Albo zdejmij wężyk, wypełnij gwint jakimś silikonem lub plasteliną i wtedy nałóż wężyk. To powinno zapchać kanalik i uszczelnić połączenie.

P.S. A sprawdzałeś, czy ten gwint pasuje? Bo do odpowietrzania to chyba jest drobnozwojny, a ten we wkładkach to zwykle "mocno-grubo-zwojny"

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...