Skocz do zawartości

[Renowacja] Giant Boulder Alu Lite


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Myślę od pewnego czasu o renowacji roweru Giant Boulder Alu Lite.

Rower będzie używany do jazdy mieszanej amatorsko :D

Jestem w temacie dość ograniczony -_- więc proszę o jakieś konkretne możliwości doboru.

W rowerze pewnie wszystko jest do wymiany :o ale chciałbym  zacząć od napędu:

korby + suport;

kaseta i tu myślę, że razem w komplecie z kołem;

przerzutki przód tył + manetki.

Budżet jaki chcę przeznaczyć to około 500-700 zł 

Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczny :thanks:

IMG_20190511_144332_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20190511_144328_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20190514_123954_Easy-Resize.com (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę temat typu: znalazłem u dziadka w garażu tico. Od 20 lat niewiele jezdzone. Ostatnie lata to już wcale. Jakie opony i olej polecacie, ewentualnie klocki. 

Tak naprawdę to trzeba ustalić co działa, a co nie, co trzeba wymienić, a co nie. ( tylko naprawić, a czego nie trzeba naprawiac ) Od tego trzeba zacząć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

To trochę temat typu: znalazłem u dziadka w garażu tico. Od 20 lat niewiele jezdzone. Ostatnie lata to już wcale. Jakie opony i olej polecacie, ewentualnie klocki. 

Tak naprawdę to trzeba ustalić co działa, a co nie, co trzeba wymienić, a co nie. ( tylko naprawić, a czego nie trzeba naprawiac ) Od tego trzeba zacząć. 

Dokładnie tak jest jak piszesz :D A wymienić chcę te rzeczy o których już pisałem. Chodzi mi o to żeby wszystko był kompatybilne i miało jakiś sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego :

https://allegro.pl/uzytkownik/evo-bike?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-3-0318

Niech Ci zaproponuje z tego co ma ( a ma dużo bo handluje tym od lat - używanymi częściami retro ) np. jakiś mix 3x8 ( manetki, koło, kaseta, łańcuch, przerzutki ) Coś na poziomie alivio, , stx rc, deore lx. Co będzie rocznikiem pasowało dla tego roweru - 1999 około ( celowac w 1995-2005 zalezy co )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SoloTM napisał:

Napisz do niego :

https://allegro.pl/uzytkownik/evo-bike?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-3-0318

Niech Ci zaproponuje z tego co ma ( a ma dużo bo handluje tym od lat - używanymi częściami retro ) np. jakiś mix 3x8 ( manetki, koło, kaseta, łańcuch, przerzutki ) Coś na poziomie alivio, , stx rc, deore lx. Co będzie rocznikiem pasowało dla tego roweru - 1999 około ( celowac w 1995-2005 zalezy co )

Myślałem raczej o nowych częściach nawet gdybym musiał jeszcze dorzucić parę złoty. Nie zależy mi na tym aby rower był na podzespołach z tamtych lat.

Może masz kontakt do jakiegoś sprzedawcy który handluje nowymi i chętnie coś dobierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kujas napisał:

korby + suport;

kaseta i tu myślę, że razem w komplecie z kołem;

przerzutki przód tył + manetki.

fc-m361 ( 42/32/22 ) + suport 68/122,5 mm BSA ( firma neco, stalowe miski )

kaseta hg51-8 + łańcuch shimano hg71  lub kmc x8 grey ( kmc x8.93 )

Przerzutka tylna rd-m360, przednia fd-m311 ( sprawdzić jaka jest średnica ramy w miejscu mocowania czy 31,8 czy 34,9 mm ) i czy jest górny ciąg - ale chyba widzę, że linka idzie z góry do przerzutki, więc ciąg górny.

Manetki : sl-m310 ( 3x8 )

To sprzedaje masa osob, szukaj najtaniej.

 

koło np :

https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-26-wzmacniane-shimano-t3000-8-9-10s-cz-7222284827

( jak chcesz srebrną obręcz - szukaj srebrnej - byle piasta shimano, na 8 biegów ( jak jest na 8 to może być 8-11 i tak często jest napisane . Jak jest napisane na 7 biegów to jest tylko na 7 biegów i takiego nie kupować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...