Skocz do zawartości

[Amortyzator] Co wybrać? FreeRide


VaaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Składam nowy rower na ramie Hornet 2k19 i zastanawiam się aktualnie nad przednią amortyzacją. Nie chciałbym wydawać więcej niż 700/800.

Czego oczekuję od amortyzatora? Gdzie będzie używany? Oczywiście rower buduję jako freeraida co za tym idzie będzie używany głównie w terenie, czy to leśne ścieżki czy też swobodna jazda po lesie. Oczywiście lokalne trasy też będą odwiedzane, co za tym idzie dropy i hopy także.

Natknąłem się na allegro na ofertę Aion'a ( KLIK ), oczywiście po zakupie chciałbym zwiększyć skok do 150mm.

Ma ktoś może jakieś lepsze propozycje? Rady, wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nówka to tylko Aion. Mam od pół roku, kupiłem za 5 stówek i jestem hiperduperubermega zadowolony. Używam go do latania większych hop w okolicy Warszawy (Dolna, Kazoora, Siekierki, itd.) Zmiana skoku jest banalnie prosta, niżej link do filmu który najlepiej ci pokaże jak to zrobić. Po obfitym nasmarowaniu (serwis zerowy) pracuje świetnie, miękko i wybiera każdy kamyczek. Możesz też pomyśleć nad używką, ale to dużo bardziej skomplikowana kwestia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...