Skocz do zawartości

[Gravel] waga kół Meridy


kipcior

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zakupie gravela w tym roku ale kombinacja ładny/przystępny cenowo/lekki nie występuje w przyrodzie.
Czy jest ładny i za ile to widzę ale z wagą już gorzej. Niektórzy producenci w ogóle wagi nie podają, czym są u mnie skreśleni, a ewentualni testerzy też są zwykle pierdołowaci i nie mierzą takich danych. Do tego w specyfikacji są przeważnie komponenty własne producenta i nie da się ich sprawdzić w necie. Na razie patrzę za Meridą ale tu też mam sporo niewiadomych.

W związku z czym mam do Was pytanie czy ktoś ma koła Meridy i może mi powiedzieć ile ważą?
Interesuje mnie konkretnie koło z w tegorocznego Silex 400 i Silex 700.
https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/667-1035/silex-400
Obręcze oznaczone jako MERIDA COMP SL 17mm oraz MERIDA EXPERT CX 19mm
Piasty są te same VP CLK170F i VP CLK270R ale ich wagę akurat można znaleźć.

Na pewno nie wymyślili koła na nowo i to samo siedzi w innych modelach albo różnice będą marginalne.

Zastanawia mnie ile można zejść z wagi w takim Silexie 400 na wymianie kół. Silex 700 waży 0,5 kg mniej, ma osprzęt 2 klasy wyżej ale różnica wagi w samym grx to tylko 203g jeśli dobrze to policzyłem. Różni się po za kołami również siodełkiem i sztycą ale wagi tego też nie ma jak sprawdzić.

Na wymianie kół w moim MTB zyskałem kilogram, choć przypuszczam, że tutaj tak dobrze by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ nikt nic nie wie to dla potomnych:
Komplet fabrycznych kół Meridy Silex 400 2020 waży 1978g +-30g, bo nie chciało mi się zdejmować opon i kasety więc bazowałem na ich wadze z internetu.

A jakby ktoś chciał sam liczyć to koła uzbrojone w fabryczny komplet opon, dętek itd.:
Przód - 1605g
Tył - 2115g

A cały rower jakieś 10,4kg więc Merida się nieco mija z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...