Skocz do zawartości

[kurtka ocieplana] Endura Urban Primaloft vs inne endury vs inne firmy


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam cieplej kurtki na rower i na piechotę. Ponieważ mam kurtkę MTR w rozmiarze M chciałem kupić tez Endury kurtkę Urban Flipjak ocieplaną primaloftem. 
 
To rodzi dwa pytania: jak rozmiar M w serii Urban ma się do MTR. Dla mnie MTR jest super i chciałbym to samo tylko cieplejsze. 
 

Jak sprawdza się primaloft w kurtce Urban, da radę w tym chodzić po mieście przy temperaturach około zera i poniżej? 
 

zwykle gdy jest 0 stopni mam na sobie krótka bawełnę, długa bawełnę, na to gruby wełniany sweter albo cienka wełnę i na to bluzę zapinana. Na wierzch zawsze softshell. 
 

chcialbym wiec zamienić dwie wierzchnie warstwy na jedna kurtkę. Da radę z tym wyborem? Może polecacie co innego?

a wybieram ciuchy rowerowe bo w rozmiarze M na szerokość ma rękawy L na długość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i nie mogę nigdzie znaleźć jaka jest gramatura primaloftu w tej kurtce. Ogólnie jest to bardzo ciepłe wypełnienie stosowane też przez USArmy w ich najcieplejszych kurtalach ( znów pytanie o gramaturę ). Jest to taki syntetyczny odpowiednik puchu z tą zaletą, że nawet mokry grzeje i ma super oddychalność. Posiadam rękawice ocieplane primaloftem o gramaturze 60g i drugą parę 133g i przy takich zimach jak ostatnio są w Wielkopolsce to już kilka lat ich nie zakładałem gdyż są za ciepłe. Z tego co widzę to ja mam ocieplinę primaloft gold a w kurtce jest primaloft silver więc może się troszkę różnić parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...