Skocz do zawartości

[Trenażer Tacx Vortex] opór na ustawieniu 0% slope


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś postanowiłem zrobić test ftp. Ustawiłem nachylenie 0% i zacząłem rozgrzewkę. Po rozgrzewce jazda 20 min. w trupa. Niestety trenażer bardzo dziwnie się zachowuje. Kiedy próbuję delikatnie przyspieszać/zmieniać delikatnie tempo, czuję jak trenażer zaczyna mnie przyhamowywać. Odczucia są takie, jakbym jechał na stałej mocy i zmniejszał kadencję, wtedy układ, żeby utrzymać stałą moc, zwiększa opór. Na dodatek trenażer reaguje z dużym opóźnieniem na przyspieszenie. Przykładowo jadę ok. 280W i przyspieszam do 315W. Wkładam trochę więcej siły. Przez chwilę na 315W jest ok a po chwili czuję, jakby układ generował opór. Odczuwam bardzo duży skok. Czy to normalne na trenażerach smart, na 0% Slope. Efektem jest średnia moc z 20 min. ok 250W. Musiałem zrzucać na małą tarczę z przodu. Średnia prędkość z 20 min. to ok. 30km/h.

W tym roku robiłem kilka testów na starym trenażerze tacx flow (T2200 chyba) z panelem sterującym. Tam też ustawiałem 0 (ale tam nie było w procentach, tylko -4, -3,-2...0.....+7,+8,+9). Tam mogłem wyciągnąć ponad 320W przez 30 min.. Średnia prędkość (ten sam rower i rozmiar kół) 45-50 km/h. To jakieś masakryczne różnice.

Zaczynam się martwić, jak tu przeprowadzić normalny test ftp? Są gotowe testy tacx ale zastanawiam się dlaczego nie są przeprowadzane na slope 0% tylko np. po rozgrzewce, 20 min. na 5%?

Odczucia z jazdy na starym tacx flow i nowym vortexie są na ustawieniach 0 dla nachylenia, zupełnie inne.

Czy ktoś ma taki trenażer albo podobny? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...