Skocz do zawartości

[Etui na telefon+plecak] Do wycieczek


Damios

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu jakiegoś plecak na rowerowy wycieczki oraz etui/uchwyt na telefon. Chodzi o rower górski czyli nierówne drogi po kamieniach, w lesie etc. też się będą trafiać. Odnośnie plecaków - trochę poczytałem. I mam dwa typy;

https://allegro.pl/oferta/plecak-rowerowy-4f-h4l18-pcr002-6l-czarny-8471054748
https://allegro.pl/oferta/plecak-rowerowy-turystyczny-kellys-limit-kls-6l-7392912903

Czy któryś z nich będzie okej? Cenowo podobnie, pojemność identyczna, ale może ktoś ma doświadczenia odnośnie wykonania/praktyczności?

Co do etui/uchwytu - nie wiem czy w moim przypadku sprawdzi się lepiej coś na kierownicę czy może jakieś euti razem z sakwami na górną ramę? Tel. przymocować głównie potrzebuję w celu korzystania z Endo/Navi. Coś byście polecili?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui na telefon w formie małej sakwy na ramę nie polecam. Przy małym telefonie jeszcze się to w miarę sprawdzało. Przy przejściu na 5,5" ta sakwa była na tyle duża, ze przeszkadzała przy podjazdach, gdy trzeba było wstać. Ponadto nie byłem w  stanie zamontować tego stabilnie. latało w każdą stronę i w efekcie wytarło lakier na ramie. 

Sprawdza mi się takie rozwiązanie:

https://www.decathlon.pl/uchwyt-do-smartfonu-id_8386311.html

Plusy:  Niska cena, wygoda użytkowania, mieści telefon do 6" ( u mnie jest to Galaxy J7 2016 w gumowym etui), stabilnie siedzi na kierownicy, pod warunkiem ( i tu do minusów)

Minusy: Uchwyt montażowy do kierownicy zakłada się za pomocą dołączonej opaski zaciskowej. Jest ona jednak kiepska - za twarda. Nie da się jej dociagnąć na tyle mocno, zeby uchwyt się nie obracał. Wystarczy ją natomiast zastąpić dwoma zwykłymi "trytytkami", i np. kawałkiem dętki, albo opaską zaciskową na śrubę. Nie do ruszenia. 

Przejeżdżone sporo kilometrów, także po górach, kamieniach. Telefon nie odpadł :) 

Co do plecaka się nie wypowiem. No możne tylko tyle, ze 6 litrów to za mało moim zdaniem. ja mam 16, i na dłuższe trasy, gdzie trzeba zabrać bluzę, narzędzia i inne graty jest na styk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Dodam jeszcze, że telefon mam 5.56" (Huawei P Smart). A odnośnie plecaka, zależy mi na tym, żeby w miarę dobry był "przewiew" na plecach. 

Odnośnie pojemności to też patrzyłem na opinie osób, które pisały, że do 6litrówki spokojnie zmiesciły jakąś kurtkę na deszcz, narzędzia, napój i jakieś batony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Decathlonie maja dwa etui tego typu. To drugie jest droższe, ale ma lepszy uchwyt - plastikowa opaska zaciskowa zakręcana. Ale mój telefon za ciasno do niej wchodził. trudno było go wyjąć.

Co do plecaka, zależy co kto pakuje :) Ja mam zawsze dętkę, pompkę, jakieś klucze, batony. Plecak mam 2 komorowy + komora na bukłak. Do głównej komory da się sporo napchać. Za zwyczaj jest ona jednak pusta, więc na co dzień pewnie 6l by było OK. Ale wątpię, żebym się tam zapakował w góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...