Skocz do zawartości

[endomondo]Problemy z trasą po wyczerpaniu się baterii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kupiona na olx czy Allegro nawigacja ma już stary akumulator, który się szybko wyczerpuje. Zamiast deklarowanych przez producenta 16 h aku starcza na 9-10. Wczoraj doświadczyłem tego. Zapisaną trasę uzupełniłem w gpsies.com, ale niestety nie była widoczna, dopiero po szukaniu w necie znalazłem to http://www.goultra.pl/korekta-straconego-sladu-gps/. 

I rzeczywiście pod datą 2010-01-01 znalazłem swoja trasę. W Endomondo jest opcja jej edytowania i zmiany daty, co tez zrobiłem. Ale sprawdziłem że można to zrobić także w programie Gpx Track Editor, bo tak widać że data uzupełnionego pliku jest j.w. 

Co jeszcze można zrobić w podobnej sytuacji? Gdy bateria w nawigacji zaczyna padać można włączyć zapis trasy aplikacja w smartfonie, a potem połączyć ślady. Natomiast co zrobić z samą baterią? Nowa to ok. 50 PLN. Albo wozić Powerbank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, huskarl napisał:

Chce ci się bawić w ciągłe naprawianie tras? Życie jest za krótkie. Kup power bank jakiś mały za 30zł i tyle. 

Mam powerbank. Tylko zastanawiam się czy kupować baterię, , bo jednak PB trzeba podłączać. Poza tym zbliza się okres zimowy. W niskich temperaturach pojemność akumulatorów LiPo gwałtownie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2019 o 06:04, Thomlodz napisał:

Tylko zastanawiam się czy kupować baterię, , bo jednak PB trzeba podłączać.

jednak zainwestowałem 45 PLN w nową baterię. Z dusza na ramieniu rozebrałem nawigację, odkleiłem stara baterię (przymocowaną do tylnej pokrywy obudowy klejem przypominającym ten z taśmy dwustronnej) i przyklejone do niej klejem termotopliwym gniazdo karty pamięci (kto to wymyślił???), potem zainstalowałem nową. Na szczęście wszystko działa jak powinno:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...