Skocz do zawartości

[Ustawienie tylnego kola] Rower miejski, koło majdler


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładałem dzis tylne kolo z 1 biegiem do rower z tradycyjnymi hakami. Mam taki problem, haki sa jakby glebsze po 1 stronie. Kiedy wloze kolo bez lancucha osadza sie bardziej po 1 stronie. Kiedy natomias zaloze lancuch na zebatke to muszę tylne haki dosc mocno ciagnac(sa jakby za szeroko). Ale najwiekszyn problemem jest ustawienje prosto kola. Obecnie mam.ustawione je w ten spospb ze jest idealnie prosto za ramą podsiodlowa. Przez to jest średnio symetrycznie wg trojkatow i u gory i na dole. Co jest powodem problemów? Kolo i rower są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, east12 napisał:

Czy natomiast mozliwa jest jakaś naprawa krzywej ramy w serwisie?

Jeśli to rama aluminiowa, to prostowanie odpada. Jeśli stalowa to można próbować podprostować. Ale jeśli jest krzywo pospawana to na śmietnik.

Nie wiadomo czy to na pewno rama. Może oś piasty jest wygięta/pęknięta.

Teraz, east12 napisał:

czy w gole można na takim rowerze jezdzić?

To zależy co jest uszkodzone.

Teraz, east12 napisał:

Nie chce tracić x czasu na rozpatrzenie gwarancji( przez to nie jeździć).

Jeśli sam nie będziesz w stanie tego naprawić, to masz inne wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno obiektywnie ocenic przez ro ze haki sa glebsze z 1 strony o okolo 1-2mm.  Spróbuję w innym rowerze.

Gdybym tez mogl jakos na czas montażu "sciagnac" trojkaty blizej siebie to ulatwiloby to ustawienie.

Dziś ustawiłem mniekw wiecej rowno wg trojkatow (+/- 1, 2mm) to dopuszczalne ustawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam teraz takie pytanie po refleksji. Jak różni się koło z piasta z 1 biegiem i hamulcem w pedalach od np koła z piasta nexus 3 jesli idzie o ustawienie kola w ramie? Tzn, piasta z biegami nie jest czasem bardziej " oddalona" od ramy ze strony przeciwnej do zębatki? Bo wydaje mi się że mój rower byl na takie właśnie koło z piasta nexus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę sobie czy to w ogóle możliwe ze trójkąty ramy nie zaciskaja sie jednakowo?tzn jakby 1 byl bardziej podatny od drugiego. Szerokosc między hakami mam 120mm. Piasta Velosteel ma 108 mm. I czy możliwe jest że z 1 strony hak " latwiej" dochodzi do koncow piasty przez co położenie podkładki rozwiazuje problem Zrobilem tez "test" na prostą rame. Przywiazalem nitkę do hakow i glowki ramy. Różnice miedzy stronami to max 1mm. Czyli jakby nie patrzec rama raczej prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widzialem identyczny rower z piasta nexus 3(ktora ma 120mm rozstawu).

Rama raczej prosta test jaki wykonałem chodz może nieprofesjonalny to jednak co nieco pokazuje o jej geometrii.

Co zrobić? Najłatwiej załatwić kolo z nexusem i przymierzyć. Mam pytanie jednak czy da się "ustawić"  tak piaste zeby byla ciagle na jednym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...