Skocz do zawartości

[Szpindlerowy Młyn] szosa czy mtb?


kilohaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na długi weekend sierpniowy z moją piękniejszą i szybszą połówką jedziemy w czeskie karkonosze, do Szpindla konkretnie. I teraz pytanie, co sugerujecie zabrać ze sobą, szosówki czy górskie (XC)? O ile polskie karkonosze mam oblatane, to czeskie pod względem rowerowym są dla nas wielką niewiadomą. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem bo jak wspomniałem wcześniej miałem ze sobą szosę więc się nie interesowałem trasami mtb ;) Z pewnością gdzieś taką mapkę można kupić. Pod względem rowerowym Czesi są świetnie zorganizowani i myślę, że taką mapkę z pewnością gdzieś kupisz w okolicy. Udanego wyjazdu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szosie da się dojechać do Przełęczy Karkonoskiej na północ i wszystko w stronę Vrchlabi na południe.Z okolic Vrchlabi liczba fajnych opcji rośnie sporo.Czyli trudno zrobić pętlę bez 15km podjazdu na koniec wycieczki.....

Jeżeli na mtb jeżdzisz po ciekawych,technicznych szlakach - w Spindlu 90% takich ścieżek jest z zakazem jazdy rowerem i sporym ryzykiem "pokuty",czyli mandatu.

Jeżeli lubisz szerokie szutry/szutroasfalty/cesty - jest tam tego do oporu i to się nazywa "cyklotrasa", jest oznaczone i dojedziesz takimi do każdego schroniska,czyli boudy,do żródeł Laby itd. Niestety jeden z najlepszych widokowo szlaków (od żródeł Laby do przeł.Karkonoskiej) jest na rowerze nielegal.

Warto mieć świadomość, że Spindl jest specyficznie położony - wydostanie się rowerem poza najbliższe widoczne pasmo oznacza rzeżnię.

Na szczęście jest bilet turystyczny z rowerem za free na oba wyciągi kupowane za jednym razem z rozsądnym rabatem (stan sprzed 2 lat,kiedy byłem oststni raz).

Bikepark na Plani - nie nadaje się na rower XC .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...