Skocz do zawartości

[Octalink] dziwnie pracuje - prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Poczułem w czasie pedałowania , że mój suport dziwnie pracuje i w związku z tym proszę o poradę co zrobic.   W czasie jazdy na asfalcie czuje, że   robią sie jakieś dziwne drgania.  Coś jakby wyschnięte łożysko kulkowe  . Sam nie wiem. Ciężko mi to opisać. Po zdjęciu łańcucha i kręceniu na sucho słychać czasami jakiś delikatny dziwny dźwięk. Luzòw brak, pedały smarowanie.  Moje pytanie co to może być? Jest sens wieźć rower na serwis ? Pytanie 2. Można octalinka  przesmarować jakimś płynnym smarem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakaś część napędu jest nowa np. łańcuch, zębatka albo wszystko razem to takie delikatne wibracje mogą być wyczuwalne zanim się wszystko ułoży. Ja przynajmniej tak miałem jak wymieniłem kasetę + łańcuch w napędzie 3x9. Po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach ten efekt zniknął. Porównanie tego do obracanego w palcach łożyska kulkowego jest dosyć trafne. :) Psujący się suport z reguły zaczyna głośno strzelać/stukać i raczej nie brałbym tego pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień suport i będziesz wiedział czy to było to. Do środka kulek w suporcie raczej się nie dostaniesz, kluczy ani wiedzy jak wymienić nie masz, oddaj do serwisu i po kłopocie. Wymiana suportu + suport - około 100 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...