Skocz do zawartości

[do 3000] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska bardzo Was proszę pomóżcie!!!! Jeździłem na Cubie Analogu "dramat" jak na kozie się siedziało, Kross Level 4 to samo, Romet nie do przyjęcia! Jeździłem tez na tej Indianie 6.9 było całkiem przyjemnie ale się boje kopić bo to jedna supermarket, jeździłem tez na Trekk X Caliber 7 i było super tylko ten osprzęt - padaczka. Doradźcie proszę co jeszcze szukać i dlaczego na tych poprzednich rowerach siedziało się jak na kozie ?! Mam 179cm wzrostu. Rower pod średnie górki i lasy, żadnych maratonów! Bardzo dziękuje z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Xcaliber ma sportową geometrię XC, Cube Analog to według opisu na stronie producenta bardziej rekreacyjny "ścieżkowiec" (w sensie rower do jeżdżenia po ścieżkach, a nie Trail z prawdziwego zdarzenia). Odpowiednikiem Xcalibra w ofercie Cube jest Reaction. 

Skoro Ci się podoba, to ogólnie szukaj rowerów z przeznaczeniem do XC i podobną geometrią, czyli długa górna rura, niski stack, żeby kierownica była daleko i nisko. Jeśli ma mieć lepszy osprzęt od Treka w tym budżecie, to może jakiś Rockrider z Decathlonu albo Kellys Gate, one chyba mają sportową geometrię. Oczywiście przy założeniu, że testujesz odpowiedni do wzrostu rozmiar ramy, a jeśli jesteś na granicy rozmiarówki, to testuj większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talon 29-1 jako jedyny z tych trzech ma amortyzator powietrzny, jest to jedna z tych rzeczy, do których w miarę możliwości warto dopłacić, bo różnicę poczujesz. 

Obok na forum jest drugi wątek z takim samym budżetem, gdzie dyskutowane są też inne rowery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...