Skocz do zawartości

[suport] PF92 Trek procaliber, korba raceface


mordorr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

nastał koniec żywota mojego suportu w treku procaliber 8.

z tego co wygooglałem mufa suportu pf92 ma 41mm, natomiast korba raceface nextR ma oś o  średnicy 30mm

szukam odpowiedniego suportu , na allegro jedynie rotor i raceface, ale wolałabym coś być może lepszej jakości. 

na zagranicznych forach polecane są suporty hope, ale nie widzę ich nigdzie w polskiej dystrybucji. 

jest jeszcze token z podwójną bieżnią, ale mnie nie przekonuje to rozwiązanie do mtb, gdzie głównym problemem jest woda, kurz i błoto. 

 

możecie coś polecić ? będę wdzięczny  

Jacek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem Tokena, ale token nie ma tulei uszczelniającej. 

Podobno ma mieć kiedyś, ale póki nie będzie tego uszczelnienia to kupiłbym jednak oryginał raceface. Zrobiłem na nim ponad 3tys kilometrów i złego słowa nie powiem. 

Token też działa bardzo dobrze, alea dopiero z 300 km, więc nie można jeszcze nic konkretnego powiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mordorr napisał:

Założyłem Tokena, ale token nie ma tulei uszczelniającej. 

Podobno ma mieć kiedyś, ale póki nie będzie tego uszczelnienia to kupiłbym jednak oryginał raceface. Zrobiłem na nim ponad 3tys kilometrów i złego słowa nie powiem. 

Token też działa bardzo dobrze, alea dopiero z 300 km, więc nie można jeszcze nic konkretnego powiedzieć 

znalazłem oznaczenie ten seryjnie montowany w mojej ramie to Shimano BB-MT500-PA, o którym modelu race face mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, LeonRL87 napisał:

znalazłem oznaczenie ten seryjnie montowany w mojej ramie to Shimano BB-MT500-PA, o którym modelu race face mówisz?

a czy ty masz na pewno PF92 ? :) bo BB-MT500-PA to jest Deore na HTII - wiec nie ma problemu. kup taki sam i wymień w serwisie. mozna tez zalozyc tokena, zeby miec mozliwosc wymiany samych lozysk bez prasowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mordorr napisał:

 

a czy ty masz na pewno PF92 ? :) bo BB-MT500-PA to jest Deore na HTII - wiec nie ma problemu. kup taki sam i wymień w serwisie. mozna tez zalozyc tokena, zeby miec mozliwosc wymiany samych lozysk bez prasowania. 

W każdej specyfikacji tego modelu  rok 2018 jest podane PF92, nie wiem czy to sie różniod BB-MT500-PA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mowicie tu o dwoch roznych korbach. Jedna z 30mm oska, druga z 24mm.

BB-MT500-PA , Shimano podaje wymiary mufy do jakiej ten wklad jest przystosowany, 41x89.5, 92 (BB92) i jest pod oske 24mm, czyli PF92.

W przypadku korby z 30mm oska, z racji ze srednica mufy ma tylko 41mm, stosuje specjalne lozyska z kolnierzem, ktore osadza sie bezposrednio w ramie.

EDIT

Widze, ze wczesniej zalozyles juz podobny temat. Korba ktora masz ma 24mm oske, wiec kazdy PF92 bedzie pasowal. 

Jak chcesz pomyslec o solidniejszym rozwiazaniu, zakladajac, ze teraz masz plastikowy wklad, warto rozwazyc aluminiowe skrecane wklady.

Nie znam wkladow tokena ale ze wzgledu na swoja cene rozumiem, ze moga cieszyc sie popularnoscia. Tf24 tbt lub tf24. Ten pierwszy ma standardowe lozyska, drugi lepsze. To tyle co mozna wyczytac o samych lozyskach.

Sa jeszcze inne opcje np Wheelsmfg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.09.2019 o 16:33, LeonRL87 napisał:

suport zmieniłem na token ninja i nie czuję żadnej różnicy względem shimano mt500, trzaski były spowodowane zbyt mocno dokręconą sztywną osią.

Hehehe. Dobre, zbyt mocno przykręconą osią. Niemożliwe, pomyślałem, ale lekko odkręciłem moją ośkę i nastała cisza. Dwa lata narzekania na suporty wciskane, a tu takie proste rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...