Skocz do zawartości

[Przebita opona] jeździć czy zmienić?


goTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mi sie przydarzyła dziurka - prawdopodobnie żwirek ostry lub coś podobnego. W dętce o dziwo mała dziurka, ale opona... no właśnie sam nie wiem, wygląda jak na zdjęciach. Zignorować i jeździć, czy raczej może zapobiegawczo wymienić?

Opony to Schwalbe Durano, pompuję ok. 100-105psi, czyli 10 poniżej zalecanego max. Nie ścigam się jeżdżę sobie rekreacyjnie, oponki maja dopiero ok. 3,5 tyś km, zużycia nie widać, ale wolałbym żeby mi znienacka nie wybuchły ;)

tyxtO3WgwFmvdm9tszJCpaHykeRsGelc_IKbrZDl

20190621_133412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne uszkodzenia oplotu z boku w Vittori Zaffiro (delikatne scianki, z tego powdu juz jej nie kupuje), zawsze po odkryciu takowego, opona lądowała w koszu, ew chwilowo na tyle, do czasu załozenia nowej jeśli akurat nie miałem zapasu.

Na pewno na przednim kole bym z tym nie jeździł, raz widziałem jak wybucha opona w rowerze, dziekuję, chce dalej gryźć moimi zębami. Chyba nie warto ryzykować powaznej gleby w jakims zakręcie... A nawet jakby miala się tyllko przebić detka, to ... czy chce Ci sie pchac rower np 50km do domu ? :>

Z resztą, na tyle , w jakims dlugim zakrecie, jak zejdzie powietrze, to pojedziesz na rancie, i tez pewnie bedzie gleba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec jedno, moze to sprawa szczescia w Conti, a moze pecha w Vitorii, ale opony Conti szosowe na ktorych zjedzdzilem juz pierdzilion tysiecy km, jescze nigdy nie rozjechały mi się z boku, ani nie przetarły, wywalam gdy sa Kwadratowe na grzbiecie. Wydaje mi się ze ten DuraSkin® sidewall robi różnice.

I tak jak do Trekingów/crossów biore Schwalby, to do szosy Conti, (choc dalej mam jeden rwoer na nowej vitorri Rubiono Pro z Graffenem :-P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, goTomek napisał:

To kolejne pytanie: gdzie najkorzystniej kupic GP5000, na już ;) a może GP4000?  

Chyba zawsze warto poszukać na alledrogo, bo czasem ktos wyprzedaje jakies ostatnie sztuki  w dobrych pieniądzach, albo zdjął nowe z roweru i zmienia na jakies innne.

 

8 minut temu, gocu napisał:

Przestańcie w końcu udawać zawodowców... ;)

Wow, Szeryffff!  Zawsze dobrze mieć kogos, kto przypomni jakie jest miejsce w szeregu, Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...