Skocz do zawartości

[szosa] zmiana ramy


kolarz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam szosę którą zbudowałem bardzo budżetowo na ramie tribana 520 bo taka była najtańsza jednak po ładnych tysiącach kilometrów strasznie odczuwam "gumowatość" tej ramy do tego stopnia że przy mocnym depnięciu na podjazdach korby ocierają o wózek ( tak chodzi na boki cała rama). czy są jakieś ciekawe ramy do 1500 zł ? niby są accenta ale opinii bardzo mało :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Accent Apex. Przyzwoita rama, fajna geometria o bardzo sportowym charakterze. Natomiast nadal jest to Accent, więc nie spodziewaj się jakościowych cudów. Taka rama żeby złożyć sobie rower i nim jeździć, a nie szpanować naklejką dużego producenta ;) Dopóki nie robisz jakiś niesamowitych wyników i nie trenujesz na naprawdę bardzo wysokim amatorskim poziomie, nie ważysz 100 kg to ja bym się nad tą ramą zastanowił. Ładny napis Cie nie przyśpieszy, a jeżeli geometria Ci pasuje, to według mnie jako amator nie odczujesz gigantycznej różnicy w stosunku do innych ram w podobnym przedziale cenowym.

Od Accenta masz jeszcze model Draft, z główką Tapered i nieco ciekawszym "designem".

No i w tym budżecie w obydwu przypadkach kupisz cały Frameset, nie tylko ramę.

Ewentualnie szukaj na OLX. Ja sprzedałem frameset Kross Vento 2.0 z sztycą, mostkiem, kierownicą i zaciskiem sztycy PRO LT za 750 zł, a miał przejechane 800 km, więc był jak nowy, z gwarancją producenta na ponad rok. Widziałem identyczny, nowy frameset ( rama + widelec + stery) za 700 zł.

Ludzie czasami kupują złe rozmiary rowerów ( mój przypadek), albo ramy żeby złożyć rower a na koniec nie dochodzi to do skutku. Także czasami można coś upolować. 

9 godzin temu, kolarz16 napisał:

depnięciu na podjazdach korby ocierają o wózek

Nie jestem przekonany czy to wina ramy, być może bardziej korby. Przerzutka jest przymocowana do rury podsiodłowej, a więc wygina się razem z mufą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sobek82 napisał:

Kurcze fajne promocje, pierwszy raz widzę tą stronę jest czego się obawiać jakbym chciał zamówić ? ;) 

 

5 godzin temu, skom25 napisał:

 Nie jestem przekonany czy to wina ramy, być może bardziej korby. Przerzutka jest przymocowana do rury podsiodłowej, a więc wygina się razem z mufą.

Na trenażerze widać jak cały suport rusza się na boki więc nie wiem czego to wina ale bardzo mi się to nie podoba :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wybór padł na ramę accent draft tylko nie bardzo wiem jak z rozmiarem aktualnie mam tribana w XL przy 182cm wzrostu i tak jest to za duża rama i teoretycznie w tribanie może bym brał L'kę ale przy geometrii accenta skłaniam się ku M , nie będzie za mały rozmiar ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na długość górnej rury.

Pamiętaj że Draft ma bardzo niską główkę ramy, więc przemyśl czy będzie Ci to pasowało.

Druga sprawa to widelec. W Tribanie masz prostą rurę sterową, w Draft główka jest Taperowana. Jak będziesz przekładał widelec, to da się to "pożenić" przy użyciu adaptera, ale będzie to wyglądało beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle patrzysz. Musisz patrzyć na parametr TT-h a nie TT. Draft w M na 560 mm.

Zobacz wysokość główki. W Draft M masz 140 mm, a w Twoim Tribanie ( bazując na ostatnim roczniku) główka ma 225 mm. Zakładając że zostawisz taką samą ilość podkładek, masz 8,5 cm różnicy w wysokości kierownicy. Pomyśl teraz, że górny chwyt w Draft będziesz miał tam gdzie aktualnie dolny w Tribanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda tylko w sumie popatrzyłem teraz geometrie różnych innych topowych rowerów to w rozmiarach dla mnie większość ma okolice 140-160 wysokości główki , a zakładając że za 2-3 lata chce zainwestować bardziej na bogato to może lepiej się przyzwyczajać do bardziej pochylonej pozycji. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...