Skocz do zawartości

upgrade


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie korzystałem już kilka lat z forum, ale liczę że mnie nie zlejecie. Rower Specialized Sirrus Sport, którym sobie jeżdżę w zasadzie bezproblemowo, mimo że się zestarzałem to jakby siły więcej. Korba z koronkami 48/36/26 i kaseta 11-30 (9s) Jak pisałem siły jakby więcej, ale lenistwa też i nie chce mi się przekładać trybów korby. Głównie jeżdżę z przodu na 36 (11,12,13 z tylu) ale coraz częściej muszę wrzucić na 48. Wpadłem zatem na "genialny" pomysł i kupiłem korbę Shimano FC-R3030 50/39/30T właśnie dziś przyszła i jeszcze nie oddałem roweru do serwisu, ale już przeczytałem, że może się nie zmieścić tarcza do widełek. Fabrycznie ten Sirrus szedł na 48/38/28 to mam cichą nadzieję, że wejdzie. Drugi problem to to, że kupiłem też kasetę SRAM PG-950 9 rz. 11-28T  a mam przerzutkę z tyłu Deore XT shadow sgs RD-M772 i czytam, że shadow min z max to 32 (chociaż 30 mam teraz i bez żadnego problemu ogarnia) Czy mam kupić XT RD M771? W ogóle jak pogrzebałem w necie to już lipa się robi z komponentami do 3x9 widać, napęd już odchodzi do lamusa. Nie chciałbym zmieniać całego napędu bo mam na kierownicy i lemondkę i wszystko poustawiane i wolałbym nie ruszać tego. Reasumując: Czy ta korba wejdzie? Czy mam zakupić przerzutkę? Czy wystarczy ta różnica w korbie z 36 na 39?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...