Skocz do zawartości

[1000zl] dwa rowery cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wiem, że tematów odnośnie rower do 1000 jest sporo, przeczytałem kilkanaście lecz nie dostałem tam jednoznacznej odpowiedzi. Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na zakup dwóch rowerów na rekreacyjne wypady (20/30km, głównie po alfalcie, ścieżkach rowerowych), mamy synka, który ma rok i 5 miesięcy. Dla niego będzie fotelik hamax siesta lub sleepy. Z tego co wyczytałem to z tym budżetem "nie poszalejemy" i który się podoba to tego brać lecz wolałbym się Was poradzić bo przeznaczając pewną gotówkę wolę mieć coś w miarę możliwości jak najlepsze :)

Żona ma 160cm wzrostu i przekrok 73cm, waga 42kg ja z kolei 179cm wzrostu i 84cm przekrok, waga 83kg. I teraz mam pytanie czy do takiej naszej jazdy rower kands stv 700/900 lub lazaro integral V1 będzie wystarczający? Dla mnie 19" a dla żony 17".

I jeszcze mam kolejne pytanie czy porównując do lazaro integral V2 ( bardzo nam się spodobały wizualnie, lecz nie napalamy się na niego :)wyżej wymienione rowery, v2ka będzie dużo lepszym wyborem, bo jeśli tak to mogę delikatnie naciągnąć budżet.

Z góry Wam bardzo dziękuję za pomoc i rady, pozdrawiam Łukasz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dla żony (piórko ci ona jest :) ) kands stv700 jak najbardziej , to dla siebie naciągaj do v2 - względnie ciut taniej masz jego "bliźniaki" spartacus cross 3.0 / kands crossline 1100.

Rozważałbym też lazaro aero v2  -  na co ci dodatkowy kilogram w postaci "uginacza" ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego dla żony nie warto "tego lepszego" ( v2 )i wolnobieg jej wystarczy? Jak to kobieta, mówi, że skoro ja będę miał ten "lepszy" to ona też chce. I czy występuje wersja damska lazaro aero v2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o wagę. Mając 80+ kg, można już pogiąć oś wolnobiegu na krawężniku czy niezauważonym dołku. A jeżeli jeszcze fotelik dojdzie. Żona nie waży nic, więc prawdopodobieństwo tego jest bardzo male. Ale generalnie zawsze warto zakupić rower z kasetą a nie wolnobiegiem. Tylko że ty masz budżet taki a nie inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz, mam nadzieję, że już po raz ostatni :) jednak będę kupował 4 rowery, jeszcze dla znajomych. Pisze po sklepach aby uzyskać fajną cenę przy zakupie większej ilości i tutaj pytanie co będzie lepsze https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-28-Cross-KANDS-Cross-Line-1100-brat-Maestro-Grafitowo-Pomaranczowy-Mat-2017-RAMA-19/940 czy http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-męski-2019_pid=228 . Czy rocznik roweru jest bardzo istotny? Z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kandsa crossline rocznik nie ma praktycznie znaczenia - co rok inna przednia przerzutka

O tę przednią przerzutkę lazaro jest od kandsa lepszy (co ma niewielkie znaczenie tak naprawdę). Większy plus to rama męska 17" - kands takiej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmiar lazaro 19" jest taki sam jak kands 19" ? Znacie może inny sklep niż lazarobike gdzie można dostać rowery tej marki?

Edit: złego linka wkleiłem do kandsa chodziło mi o 2019. https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-28-Cross-KANDS-Cross-Line-1100-brat-Maestro-CZARNO-BIALY-rama-19-2019/1986 . Tutaj jest 17" z męskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...