Skocz do zawartości
  • 0

Kross Trans Alp vs Romet Gazela 4 limited


Gość Marta

Pytanie

Gość Marta

Witam,

proszę o porównanie rowerów:

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-trans-alp-m-lady-czarny-turkus-8034607921

https://allegro.pl/oferta/rower-28-romet-gazela-4-limited-deore-rama-17-7996230088

oraz ewentualne wskazanie czegoś wartego uwagi w podobnej cenie. Zaznaczę tylko, że rower ma służyć niewyczynowo, na wycieczki z dzieciem w foteliku oraz czasem na samotne szybsze i dłuższe trasy. Zależy mi, oprócz bezawaryjności, na profilowanej kierownicy i komforcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta

Dziękuję za odpowiedź.

Zanim zadałam pytanie, przejrzałam, ofkors, wszystkie posty :)  widziałam polecane unibike - nawet, nawet - ale chyba nie mają amortyzacji siodła, no i doposażanie go to cenny czas.

Na moje laickie oko romet ciut lepszy i ciut tańszy, aczkolwiek serce podąża ku wizualności krossa ;)  choć może niezasłużenie i to tyko kwestia zdjęć ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie ofkors, raczej chlubny wyjątek :)

Ta "amortyzacja" siodła to gadżet który szybko pada i wtedy stanowi tylko niepotrzebne obciążenie - dla orientacji popatrz na suntour NCX, to działa ale i kosztuje (co nie dziwi).

Może vox cordis to też vox Dei :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta

Być może. Ale ja to mam tak, że zawsze rozważam, czy nie warto trochę dołożyć i mieć coś lepszego, ładniejszego itp. i w tych swoich rozważaniach docieram zwykle daleko za daleko :P Pooglądałam gazelę w real ujęciach wygląda dobrze, pomijając ten wielki biały napis, ale trzeba zdroworozsądkowo podejść do tematu :)

Jeszcze zostaje rozmiar ramy i decyzja właściwie podjęta - dziekuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta

Nie kupiłam :confused:

Wstrzymałam się do czasu wizyty w sklepie, bo nie wiedziałam którą ramę brać. Po wizycie wiem tyle, że nie było gazeli. Były krossy, sprzedawca proponował trans 4.0 - ładny, próbna jazda ok. Zamieszał mi głowie, bo pokazując mi krossa evado chyba 4, uświadomił mnie, że do fotelika dziecięcego wcale nie potrzebuję bagażnika... I tym oto sposobem ostatni czas wolny poświęcam na studiowanie rowerów crossowych i mam coraz większy mętlik w głowie :blink:

Alpa nie kupię, bo został tylko na ramie 19, a ja jednak potrzebuję mniejszej.

Co do pytania, to nie wiem, ale miałam podobne rozmyślania i wybierałam już między gazelą 5 a krossem 8.0, jednak rozsądek kazał na 4 poprzestać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...