Skocz do zawartości

[Zaczep] Okręcenie przypieczonego karbonowego elementu


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób poradzić sobie z przypieczonym elementem który zamiarzam wymienić?

Jest to część w pedale. Po odkręceniu śrubki nie mogę jej za nic wycigąnac. Pedały karbonowe.

I teraz pytanie. Mam to rwać na siłę ? Nie chce zerwać samej osi lub innego elementu ?

A może jakiś środek ? tylko jaki ?

Mam wrażenie że części przywarły jak sklejone jakimś super glue..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skom25 napisał:

Trochę kultury może? Naprawdę sądzisz że z takim opisem ktoś Ci pomoże?

Ale to do mnie piszesz? Wykaż w którym momencie według ciebie zachowuje sie nie kulturalnie ? a może pomyliłeś sobie osoby?

a może masz za dużo plusów i Ci się w du* przewróciło ? a może sobie tylko nabijasz posty . A może masz gorszy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adriel napisał:

a może masz za dużo plusów i Ci się w du* przewróciło

Tak, codziennie wieczorem siedzę i liczę każdy oddzielnie :)

W dniu 1.05.2019 o 23:29, adriel napisał:

Jest to część w pedale. Po odkręceniu śrubki nie mogę jej za nic wycigąnac. Pedały karbonowe.

I teraz pytanie. Mam to rwać na siłę ? Nie chce zerwać samej osi lub innego elementu ?

Jest taka część w silniku, po odkręceniu śrubki nie mogę jej wyciągnąć. Silnik jest z aluminium. Rwać na siłę?

Co byś doradził z takim opisem? Zarówno z jednego jak i drugiego kompletnie nic nie wynika.

Czasami części się klejone, czasami się zapiekają, a czasami są "fikuśnie" ze sobą zakleszczone. Nie podajesz szczegółów, to jakiej odpowiedzi oczekujesz? Przez ten czas już 10 razy byś zrobił lepszy opis i wstawił dobre zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, skom25 napisał:

Co byś doradził z takim opisem?

wd-40

 

21 minut temu, skom25 napisał:

Czasami części się klejone, czasami się zapiekają, a czasami są "fikuśnie"

no ale ja nie wiem czy są klejone czy inne i dlatego pytam. Podałem takie szczegóły jakie znam , jak ma podać szczegóły których nie znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 13:03, MMMAAACCC7 napisał:

Dobrze, uprościmy Ci życie:

Marka & model pedałów?
lewy/prawy pedał?
co masz już zdemontowane?
Po co chcesz to demontować? 
Zdjęcia.

Prosze

marka: keywin carbon ->https://www.keywinpedals.com/collections/pedals/products/keywin-carbon-pedals-chromoly-axle

za równo lewy i prawy.

nie są zdemontowane bo nie ma takiej potrzeby.

nie chce ich demontować a wyciagnąć hak który się odkręca śrubką jak widać na zdjęciu:

carbon-pedals-with-cleats_4a9514d6-16ca-

Problem w tym że po odkręceniu tej śrubki za nic nie mogę wyciągnąć tego zaczepu. I teraz nie wiem czy mam to ciągnąć na siłę ile się da aż w końcu zerwe cały pedał czy może jest jakieś właściwe narzędzie lub jakiś środek który taki element pomógł by wyciągnać (ale wd40 tylko że do carbonu , no nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj, bo forum szosa jest padniete od 3 dni.

Odpowiedzi od Keywina nie dostalem ale z racji, ze mialem w planach wymiane "lozysk" w moich Keywinach, zabralem sie sam za to.

Okazalo sie, ze zaczep ten wyciaga sie dosc prosto.

46984757464_f887f012c6_z.jpg47773893031_30318d8f14_z.jpg47773891431_e18881b766_z.jpg

Pierwsze, to podwazasz np plaskim srubokretem od strony zaczepu, na calej jego dlugosci. Tak jak na zdjeciu, do momentu az cos drgnie, trzeba troche przylozyc sily ale bez przesady, wyciagalem ten element trzymajac pedal w rece. Jest to dobrze spasoany, dosc gleboko wpuszczony klocek. Zeby podniesc przeciwna od haka strone, uzylem wiekszego imbusa wsadzonego w gniazdo srubki odginajc w strone haka.

Tak pare razy i element jest wyciagniety. W sumie jak pisalem, dosc prosto.

Tu masz trzy haki, dwa od lewej uzywane, z roznych par pedalow, trzeci jest nowy. Oba uzywane haki nadal dzialaja perfekcyjnie.

46863835445_7354e2eef2_z.jpg

A tu maly warsztacik, czyszczenie, wymiana slizgow i hakow w Carbon Ti. Teraz musze dokupic taki sam zestaw slizgow do drugiej pary Carbon, stalowa oska.

47780186401_f40717023a_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...