Skocz do zawartości

[Obręcze] Jaki dystans wytrzymają?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiadomo że na poniższe pytanie będzie spora rozbieżność odpowiedzi, bo i czynników jest sporo, ale interesuje mnie mniej więcej "zarys tematu".

Na jak długo ( dystans) mniej więcej starczają obręcze szosowe przy jeździe po płaskim? Oczywiście mam na myśli powierzchnię hamującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie letnim jeden komplet klocków starczał mi na ok 4-5 tys.km. Teren pagórkowaty. W okresie jesienno-wiosennym 3 komplety klocków starczały mi na ok 3-4 tys km. Robiąc rocznie ok 8000km obręcze wytrzymywały mi 2 sezony. Najgorsza jest jazda w deszczu. W takich warunkach klocki i obręcze znikają w oczach. Jeżeli będziesz jeździł po suchym, to myślę, że obręcze aluminiowe spokojnie powinny wytrzymać 50tys.km. Na temat carbonu się nie wypowiem. Aktualnie jeżdżę z hamulcami tarczowymi. Długo się przed tym broniłem, bo wszyscy mówili że tarcze w szosie są blee. Przejeździłem na nich ok 12000km na jednym zestawie klocków i jeszcze są. W identycznych warunkach na hamulcach obręczowych zajeździłbym 6-7 kompletów klocków, a obręcze zbliżałyby się do granicy zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...