Skocz do zawartości

[Łańcuch jednobiegowy] czy jednak wielobiegowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten łańcuch ale mam problem z przerzutkami i zastanawiałem się czy to nie wina tego że jest jednobiegowy.

 

Spinka ciężko się zapina. Na sucho nie da rady. Trzeba wygiąć łańcuch rękami, żeby wskoczyła. Później jak wyjmujesz też wyginasz w drugą stronę żeby wyskoczyła. Chyba trochę się łańcuch przez to niszczy ale inaczej nie idzie. Musisz wygiąć łańcuch bo spinka nie jest idealnie równa. Jest jakby wklęsła (patrząc od zewnątrz). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, po co te kombinacje. Jeśli w rowerze dziecięcym jest 7 biegów z tyłu ( klasyczna przerzutka - wolnobieg ) to normalny łańcuch 6,7,8 rz będzie ok. Jeśli są biegi w piaście ( 7 ) to zalezy od piasty, ale najczęściej jest to łancuch szeroki 1 rzędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sansei6 napisał:

Ja w 808 mam inną spinkę tą pierwszą z lewej - link

Chyba mam nawet coś w zapasie z jedną.

bewust co za problem z tymi przerzutkami? Myślisz, że za krótki?

 

Mój pierwszy łańcuch miał 112 ogniw. Ten wraz ze spinką ma 109. Nie mogę porządnie ustawić przerzutek i zastanawiam się czy te 3 ogniwa robią aż taką różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SoloTM napisał:

Jeśli w rowerze dziecięcym jest 7 biegów z tyłu ( klasyczna przerzutka - wolnobieg ) to normalny łańcuch 6,7,8 rz będzie ok.

Zgadza się, ale łańcuch 7 rzędowy może być odrobinę szerszy na zewnątrz od 8 biegowego(w przynajmniej w przypadku Connexa tak jest). To widać po długości pina, bo szerokość rolki jest we wszystkich taka sama:

image.thumb.png.bcb4a5783fae7b1e0ebfda3d48923752.png

I spinka Connex Link może na niego nie wejść. Trzeba użyć Snap On (których nie lubię).

Ja osobiście kupiłbym łańcuch serii 800 (ośmiobiegowy) i użył Connex Linka. Choć ten jest odrobinę droższy. Ew zastanowiłbym się nad KMC X8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...