Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
armind

[korba i suport] Wymiana korby i suportu

Rekomendowane odpowiedzi

armind
Napisano (edytowane)

Witam,

posiadam rower Kross Hexagon x5 2014, po wymianie łańcucha i kasety (kaseta: CS-HG51,  łańcuch: KMC x8.93), przyszedł czas na wymianę suportu wraz z korbą.

Aktualnie w swoim rowerze posiadam korbę SR Suntour XCC 42/32/22T i suport SR Suntour. Nie chce inwestować za dużo w nową korbe i suport. Dlatego zwracam się czy ten zestaw poniżej będzie ze sobą współgrać i najważniejsze pytanie, czy linia łańcucha będzie zachowana bądź odpowiednia do n/w suportu. 

Korba

https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-acera-fc-m361-pd921/

Suport:

https://allegro.pl/oferta/suport-fsa-rpm-bb-7420-st-jis-68x122-5-typ-68-7920200663

czy oś o długości 118?

Edytowane przez armind

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

O ile dobrze pamiętam to dł osi do tej korby (mtb) to 113-115mm nie 122,5 jak wskazany suport. Sprawdź to z Shimano tech.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Fc-m361 jest pod 122,5 mm. Linia łańcucha 50 mm. Sr suntour xcc ma raczej 48 mm z suportem 122,5. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
armind

Długość osi mam aktualnie 122 mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
armind
Napisano (edytowane)

To jaki suport o długości osi mam wziąć bo już sam jestem głupi. Co odpowiedź to inna długość osi.

Edytowane przez armind

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Czyli 122,5 dla lini łańcucha 50 mm. Jesli chcesz linię łańcucha mniejsza to suport krotszy. 118.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
armind

Czyli to co podałem w linku będzie odpowiednie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Jeśli Twoja korba ma linię łańcucha 48  mm, a suntoury najczęściej taką maja to kup korbe fc-m361 następnie załóż pod obecny suport. Jeśli będziesz zadowolony to zostaw, a jeśli zauwazysz, ze np. przy przelozeniu 3x5 będzie ocieral łańcuch o wózek przedniej przerzutki to wymień na 118.  Sprawdź teraz kiedy zaczyna łańcuch ocierac. Wrzuc największą koronkę z przodu i  wrzucaj z tylu od najmniejszej w górę. Zapamiętaj na jakim biegu zacznie ocierac łańcuch o przednią przerzutke. Porownasz z nową korba. To uproszczony test bo linia łańcucha, ktora ma wplyw na przekosy max łańcucha z którymi można jeździć bez ocierania ma wplyw również na przełożenia 2x1 i 2x8 ( skrajne ). Itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta