Skocz do zawartości

[tarcie/hamowanie] Nexus 3 z hamulcem


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon się zaczyna i trzeba stawić czoła problemowi.... Na koniec sezonu pojawiło się tarcie/hamowanie na piaście z tyłu, nagrzewanie a nawet jakby lekkie wyciskanie "smaru" od strony "łapki" hamulca... w ostatnim przejeździe pomagało przechamowanie, "przekopanie pedałem" tak na chwile... Rokuje to na jakieś środki naprawcze konkretnego elementu/części... czy raczej wymiana całej piasty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... ale sprzęcik dwuletni, teraz pod trzy.... wiec nie wydawało mi się że to wymaga az takiej uwagi, po myciu/deszczyku zakraplałem trochę smaru na łączenia.... tak w ogole to Giant simple 3, więc nie do konca wiem czy to torpedo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę mi to zajeło ale się w końcu sie zebrałem, bo konto venturillo wyzerowałem :P

Na etapie rozbiórki hamulca noznego posypały się te kulku "20" według schematu, możliwe że to tylko to... polatam po sklepach może będzie od reki, w tym intertowy ok 10zeta,

Pytanie mam bardziej o smar do tego??? Bo w "16" jest nawet dziurka z zaznaczeniem "grease" i to wszystko konkretnie pływało w smarze i po czyszczeniu i łożeniu nowego "wianka" czym to uzupełnic??? Bo w tymże sklepie smar jakiś shimano to 70-80zł, jest jakaś ekonomiczniejsza opcja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...