Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] Elite Workstand Team


giagi

Rekomendowane odpowiedzi

O stojaku do serwisowania rowerów z Lidla chyba wszyscy słyszeli, kosztuje mało ponoć się sprawdza, nie podobać się mogą cztery nogi więc pod ścianą się nie ustawi...

Wpadło mi w oko po-trzykroć droższy stojak Elite Team, ma zaletę można ustawić pod ścianą, wydaje się solidny ale podawany max ciężar rowerku to 17kg gdzie Lidl szaleje z 30kg

Czy ktoś miał z tym Elite przyjemność? Jak wypada sztywność i wygoda względem lidlowskiego? Czy wart jest tych większych pieniędzy?

1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego konkretnie potrzebujesz stojak, co robisz przy rowerze. Osobiscie tego typu stojaki nie przypadky mi do gustu, duzo lepiej pracuje mi sie z tymi gdzie rower jest mocowany za przednie dropouty, np Elite Race.Taka konstrukcja zapewnie bez porownania lepsza sztywnosc calego zestawu. Nic sie nie buja, dostep do calego roweu jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite Race bardzo fajny ale cena też powyżej akceptowalnej dla zwykłego garażowca.

Elite Team podoba mi się za kompaktowość i możliwość stawiania blisko ściany, martwi mnie dość niska deklarowana nośność bo tylko 17kg i czy ta konstrukcja nie jest zbyt delikatna. Lidlowy oferuje 30kg i w sporo niższej cenie, wiadomo producenci sobie piszą co chcą i dlatego jestem ciekaw jak wypada rzeczywiste porównanie sztywności i zwartości konstrukcji Elite Team do stojaka z Lidla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak tańszego crivit z lidla, elite testowałem w sklepie, chciałem go kupić głównie ze względu na możliwość ustawienia blisko ściany.

Niestety po złożeniu i założeniu roweru  lekkie dotknięcie i rower leciał do przodu ze stojakiem, chyba nie bez powodu producent podaje dość niski maksymalny ciężar roweru dla tego stojaka.

Zapewne jest na to lekarstwo, już myślałem by przyciąć tylą rurę aby stojak był mniej pochylony ale z drugiej strony wydawać nie małą kasę i jeszcze rzeźbić aby było funkcjonalne to bez sensu. Crivit jest dużo stabilniejszy ale w Elite bardziej mi się podobała głowica/mechanizm obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.04.2019 o 15:31, wirus537 napisał:

Witam,

Reks, jak sprawuje się stojak ? Można obracać rower do góry kołami ?

 

Stojak kupiony, świetnie się spisuje. Jest dobra blokada na ząbki która trzyma rower w każdej pozycji.  Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...