Skocz do zawartości

[Trasy MTB] Okolice Krynicy-Zdroju


paskiwpaski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czas jeżdżę w okolicach Krynicy-Zdroju i staram się dokumentować najciekawsze trasy (chociażby tutaj) ale dalej czuję, że czegoś nie widziałem - gdzieś nie byłem. Jakie macie ulubione trasy w tym regionie? Będę wdzięczny za rekomendacje :)

Osobiście najbardziej lubię trasę Jaworzyna - Wierchomla - Muszyna - Krynica oraz Jaworzyna - Runek - Słotwiny - Krynica. Ponadto z dłuższych tras Krynica- Muszyna - Żegiestów - Wierchomla - Bacówka nad Wierchomlą (skręcamy przed hotelem Dwie Doliny w lewo) - Jaworzyna - Krynica.

Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Ja też jeżdżę w okolicach Krynicy, na "góralu" choć bardziej trzymam się utwardzonych dróg. Wspomniałbym o kierunku na Berest i później w stronę Czyrnej i Piorunki. Trasa po asfalcie wraca do Mochnaczki. Ale można skrócić przez las skręcając w drogę jak w poniższym linku: 

https://www.google.com/maps/@49.4789057,20.9568513,3a,60y,25.35h,81.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1saaEQMg1KXqkxSIvPyyY8OA!2e0!7i13312!8i6656

Od tej drogi możesz odbić w Piorunce jeszcze na Banicę i Izby, to już chyba beskid Niski i fajne przestrzenne krajobrazy. Wracasz z Izb po takich betonowych płytach w stronę Mochnaczki. Możesz też pojechać na Wysową, albo z Izb przez las można wyjechać na Słowacji. A skoro jesteśmy przy Słowacji, to też fajny kierunek. Mamy niedawno wytyczony szlak rowerowy do Bardejowa, który przy końcu polecam trochę zmodyfikować i przeskoczyć na Bardejowskie Kupele (czyli taki słowacki odpowiednik naszego uzdrowiska).

Na Słowację lubię też wjeżdżać w Muszynie. Nie wiem czy znasz przejazd z Zapopradzia do Legnawy, bo ja sam odkryłem go po pewnym czasie, a dużo osób o nim nie wie. Później możesz pokonać po Słowackiej stronie całą dolinę Popradu, aż do Piwnicznej, albo wcześniej wrócić nową kładką w Żegiestowie. Fajnie też jest się wspomóc wyciągiem krzesełkowym (o ile działa) w Wierchomli. Wtedy możesz wziąć nawet osoby które nie jeżdżą na co dzień na rowerze i zrobić taką długą 80 kilometrową trasę, która również prowadzi po górach.

Fajna jest też pętla Muszyńska, czyli z Muszyny jedziesz na Leluchów i Dubne, skąd przez góry przebijasz się na Wojkową, tam też niedawno odkryłem miejscówkę, o którą fajnie zahaczyć. To jest nad Wojkową już słowackie źródełko Studnia Kralova i zrobione obok miejsce na ognisko z fajną huśtawką, a kawałek dalej jest drewniana wieża z widokiem na Słowację. Teraz na linku poniżej zauważyłem, że jeszcze coś tam dobudowują, czego jeszcze nie widziałem.

https://www.google.com/maps/place/Rozhľadňa+Kráľova+studňa/@49.3378631,21.0102803,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipPuhxjErlSDLQwqMXD4XYHgPbFwYOAYv0OV6nMB!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPuhxjErlSDLQwqMXD4XYHgPbFwYOAYv0OV6nMB%3Dw203-h152-k-no!7i4032!8i3024!4m5!3m4!1s0x473e79f19c171bf3:0x3fa4e60dfc1471d7!8m2!3d49.3378632!4d21.0102803

Sporo jeszcze tego jest wokół Krynicy, jeszcze mam parę kierunków gdzie nie byłem, nic tylko czekać na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...