Skocz do zawartości

[Unibike Crossfire] porada


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

doczepię się tutaj. Lepiej wziąć

Northtec Madeiera DB DA http://nrowery.pl/rowery/cross/13-madeira-db-da   - mierzony, pozycja wygodna itp. 

czy Unibike Crossfire LDS http://www.unibike.pl/crossfirelds.html - nie mierzony i z tego co w lokalnych sklepach słyszę przymiarka i zakup na miejscu graniczy z cudem (dostępność). 

 

Unibike bardziej mnie przekonuje jako marka, ale osprzętowo ten Northtec nie jest chyba jakoś drastycznie do tyłu (jest też trochę tańszy). Co poradzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northtec jest cenowo chyba tańszy, ale nie ma pewnych bajerów co crossfire, czyli amortyzowanej sztycy i blokady skoku na kierownicy. Ja mam crossfire i: blokadę używam bardzo rzadko, a co do amortyzacji siodła to nie odczuwam.. Northtec ma z tyłu deore, a crossfire "tylko" alivio - ale to też pewnie nieodczuwalne przy amatorskiej jeździe, tym bardziej że manetki altus (w obu). Weź to co przymierzyłeś, chyba że masz wewnętrzną potrzebę unibika - ja miałem. :) Unibika poszukaj w necie - na pewno jeszcze gdzieś znajdziejsz albo spróbuj innych marek: merida, kellys.. może romet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibika mogę obejrzeć/kupić u siebie dopiero za jakieś 3 tyg bo wtedy ma podobno być. Z zakupami w necie,  czy nawet pojechać gdzieś i kupić to potem problem z gwarancją. Wygląda na to, że gwarancja Unibike to nie taka gwarancja jak na samochód, mikser czy cokolwiek innego, gdzie idziesz do dowolnego autoryzowanego punktu serwisowego i to naprawiasz. Tutaj musisz zapłacić za przeniesienie gwarancji do innego sklepu "Konsument może nabyć prawa wynikające z gwarancji producenta lub przenieść odpowiedzialność gwarancyjną poza punktem zakupu, jeżeli w wybranym przez siebie punkcie sprzedaży rowerów UNIBIKE dokona dodatkowego płatnego przeglądu. Cena za przegląd ustalana jest indywidualnie przez serwis reprezentujący gwaranta."

Rama - bardziej pasuje damka niż Merida i Romet. Jedyna alternatywa do obejrzenia na miejscu to właściwie Kross Evado - ale brakuje regulacji mostka i pozycja wygląda na bardziej sportową, czego chcemy uniknać (wcześniej pod uwagę brany był trekking)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...