Skocz do zawartości
  • 0

Pedały zatrzaskowe i buty - jakie wybrać?


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Dzień dobry wszystkim. Oczywiście piszę jako (może nie kompletny, ale jednak) noob.

Właśnie kupiłem nowy rower (Marin Fairfax SC 3), z zamiarem częstszego i intensywniejszego niż dotychczas jeżdżenia. Jednocześnie próbuję nieco przystosować go do siebie. Poruszam się głównie po mieście (ścieżki rowerowe, ulice), trochę po utwardzonych żwirowych drogach. Chcę do tego dobrać pedały zatrzaskowe i buty. Nic mega drogiego na początek - żeby przekonać się, jak się z nimi jeździ.

W tej chwili przyglądam się szczególnie pedałom:

  • Shimano PD-T400/T421;
  • Look KeO Classic 3.

Natomiast o ile z butami do Shimano nie mam najmniejszego problemu, nie wiem jakie ewentualnie wybrać dla pedałów Look.

Możecie polecić jakieś buty? Czy współpracować z nimi będą tylko buty Look, czy innych firm także, żebym sam też mógł poszukać? (Mam problemy ze znalezieniem tej informacji).

Oczywiście jeśli mielibyście sugestie dotyczące pedałów (poniżej 200 zł), też chętnie wysłucham.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pedały Sh, które wymieniłeś to pedały z blokiem MTB, te drugie szosowe, w których bloki są z plastiku i przez to mniej wytrzymałe. Są też większe więc co za tym idzie gorzej się w nich chodzi. Z butami jest tak, że buty turystyczne czy mtb mają bieżnik i mocowanie na dwie śruby a szosowe mają gładkie podeszwy na 3. Ot i cała różnica, producent nie ma znaczenia, chyba że są jakieś dziwne niszowe wynalazki. A żeby nie było - czasem możesz się spotkać z butami szosowymi do których można przykręcić oba rodzaje bloków. Tak w ogóle do miejskiej jazdy nie ma sensu pchać się w zatrzaski a już w szczególności szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz spróbować SPD, to do rekreacyjnej jazdy najsensowniejsze są moim zdaniem pedały M-520: https://www.decathlon.pl/peday-zatrzaskowe-m-520-czarne-id_3169982.html , do tego buty mtb: https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-m089-id_8324902.html (ewentualnie nowsza wersja ME5). Popularny i polecany zestaw. Sam mam właśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Ok. Dziękuję Wam za odpowiedzi.

W takim razie wypróbuję M-520. Zobaczę, z czym to się je. Najwyżej wrócę do platform.

Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...